Sezóna na letišti začíná prestižním závodem, a to ve dnech 21. až 23. července. Jde o světový pohár v přesnosti přistání, které hostí klatovské letiště Josefa Hubáčka ve spolupráci s Aeroklubem Plzeň-Bory. „Toto prestižní sportovní klání přilákalo špičkové parašutisty z celého světa, kteří soutěží o nejpřesnější přistání na cílovou plochu. Každý z parašutistů se snaží trefit patou na cíl o průměru pouhých dvou centimetrů. Lákavá kombinace dovedností a adrenalinu zaručuje napínavé závody plné vzrušení. Všichni diváci jsou srdečně zváni, na letišti bude k dispozici i výborné občerstvení, hřiště pro děti a další zábava. Přijďte se podívat na světovou elitu v přesnosti přistání, k vidění budou také armádní týmy, které jinak nemáme šanci na civilních závodech vidět,“ uvedla za pořadatelský tým Pink Aviation Jana Spěváčková.

A už od pátku lákala akce na letiště mnoho diváků. Měli možnost sledovat bezchybné dopady, radost fandících, ale také to, že není vůbec jednoduché manévrovat, když vás nahoře vysadí z vrtulníku a začne foukat silný vítr. Někteří tak dopadli zcela mimo terč, ale naštěstí v pořádku, což bylo v tu chvíli hlavní.

Vážná dopravní nehoda se stala v pátek po poledni před obcí Běšiny.
Muž skončil s vozem v příkopu. Přes snahu záchranářů zraněním podlehl

A pokud máte rádi adrenalin a padáky, tak si zapište do kalendáře také datum 10. až 13 . srpna, kdy se uskuteční v Klatovech světoznámá soutěž Pink Canopy Piloting Open 2023, která představuje vrchol parašutistického sportu. Tato fascinující akce zahrnuje hned čtyři národní mistrovství (České republiky, Spojeného království, Německa a Rakouska - pozn. red.) v pilotáži padáků a vysokorychlostním přistání, někdy s efektním dotekem vodní hladiny uměle vytvořeného “pondu”, tedy rybníčku pro přistání. Piloti soutěží hned v několika disciplínách, jako je let na vzdálenost, přesnost, rychlost a také “freestyle”, když předvádějí při přistání na vodní hladině různé figury.

„Naše soutěž je co do počtu závodníků patrně nejlépe obsazenou soutěží na světě a mnozí z účastníků ji tak vnímají jako neoficiální mistrovství světa. Těšíme se na všechny, kteří se přijdou na tuto adrenalinovou show podívat a podpoří naše závodníky a zejména české parašutisty v silné mezinárodní konkurenci. Nutno ale říci, že letos alespoň dle přihlášek bude mít česká základna silné zastoupení a v internacionální soutěži se neztratí,“ pozvala Spěváčková.

Zdroj: DENÍK/Daniela Loudová