Kromě běžného provozu letiště můžete pozorovat starty výsadkového letadla SC-7 Skyvan a přistávání parašutistů. „Dvacetičlenné skupiny budou za volného pádu, než otevřou padáky, vytvářet na obloze různé obrazce viditelné ze země pouhým okem. V zadní části u rybníčku budou k vidění ukázky canopy pilotingu,“ uvedla pracovnice kanceláře Jana Spěváčková.

Pro děti je připraven skákací hrad a nafukovací lezecká stěna. K dispozici je i dětský koutek s pískovištěm. Návštěvníci si budou moci prohlédnout sportovní motorová letadla i větroně.

Vstup do areálu je zdarma, stejně tak i parkování. Pořadatelé ale upozorňují, že má omezenou kapacitu. „Ačkoli budou mít parašutisté v Klatovech letos méně letových dní, jsme rádi, že jsme našli prostor pro uspořádání setkání s našimi příznivci,“ říká řídící seskoků a jednatel PINK Aviation, s. r. o. Petr Hlaváček. Společnost PINK je organizátor seskoků parašutistických nadšenců v Klatovech a jedinečné letadlo SC-7 Skyvan létá různě v Evropě. Ve dnech 1. – 3. 8. se v Klatovech pokusí o český rekord ve skupinovém seskoku.