Obec Předslav totiž uspěla se svojí žádostí o dotaci u Státního zemědělského a intervenčního fondu v Programu rozvoje venkova a získala na zlepšení stavu areálu příspěvek ve výši 248 400 korun.

„S areálem máme velké plány, chceme sem vrátit kulturu, která do tohoto zařízení vždycky patřila. Chceme zde nadále provozovat letní kino, ale i pořádat divadelní představení, společenská setkávání občanů i místních spolků. Areál ale potřebuje nutné a neodkladné úpravy, které si vyžádají zhruba čtyři sta tisíc korun,“ říká starosta Předslavi Petr Šindelář. Předslavští musí investovat do nových laviček, zázemí pro účinkující i ozvučení promítací plochy.

„Všechno je už zastaralé a nevyhovující. Mnohé věci jsou za svojí životností a neodpovídají bezpečnostním předpisům,“ potvrzuje starosta. Areál kina v Makově byl deset let provozován soukromým nájemcem, teď se ale do provozu pustí obec Předslav sama. „Až vyřídíme potřebné administrativní záležitosti, odstartujeme veškeré opravy v areálu tak, abychom na přelomu května a června letošního roku mohli zahájit provoz,“ potvrdil Deníku starosta Šindelář.