"V rámci protiepidemických opatření s cílem minimalizovat možnou infekci novým koronavirem u vašich dětí i u vás je zaveden nouzový režim ordinace. Všechny pacienty ošetřujeme výhradě po předchozím objednání. S nemocným dítětem, které má horečky, kašel, dušnost, nevstupujte do čekárny a předem stav konzultujte s lékařem na telefonním čísle 376 315 575. Zbytná ošetření odložte," tak vyzývá lékařka na svém webu.

Mimořádné opatření platí od 16. března od 6 hodin. Rovněž je na webu lékařky uveřejněna informace, že od pondělí 16. do konce března budou v Klatovské nemocnici uzavřeny všechny odborné dětské poradny včetně sono kyčlí.

Je pravděpodobné, že k takovým krokům přistoupí i další lékaři nejen pro děti.

Klatovská nemocnice vzhledem k epidemiologické situaci žádá pacienty, aby zrušili plánované kontroly - konkrétně jde o kontroly chronických pacientů. "Toto opatření se netýká pacientů s akutními zdravotními potížemi a nemocných, u nichž by hrozilo nebezpečí z prodlení. Toto opatření platí do odvolání. Po jeho ukončení kontaktujte svoji odbornou ambulanci. Dále žádáme občany, aby u vystavování receptů preferovali formu e-receptů nebo v nevyhnutelném případě požádali telefonicky o zaslání receptu poštou. Děkujeme, že s ohledem na sebe, své blízké a veřejný zájem naše zpřísněná opatření chápete a respektujete," uvedl mluvčí Nemocnic Plzeňského kraje Jiří Kokoška.