Autosalon připomněl modelář Jiří Beneš z Klatov výstavou, která vznikla zároveň k 50. výročí Škody 110 Super Sport.

„Dle dobových fotografií a časopisu Svět motorů byla vystavena úplně poprvé v Klatovech v roce 1971. Šlo v podstatě o odpověď na Škodu ÚVMV 1100 GT. Autosalon se před padesáti lety v parku konal díky autoklubu Klatovy. Byl jsem tam ve svých deseti letech. Známý mi říkal, že má fotky. Podle nich jsem pak postupně zjišťoval, co tam přesně bylo za auta,“ uvedl Beneš.

Tehdy nejvíce zaujala právě Škoda 110 Super Sport. Nestála na žádné dosavadní platformě, ocelová podlahová plošina s ochranným obloukem byla vytvořena zcela od píky a dostala velmi netradiční, hranatou laminátovou karoserii, osazenou dvoumístným interiérem. Zajímavý je systém nastupování – naráz se odklápí celá kabina s trojicí oken. Za zády dvoumístné posádky je příčně umístěn agregát. Řízení, přední náprava a převodovka, i motor pochází ze Škody 110, konkrétně z verze L Rallye. Z nuly na sto to této škodovce trvá 15,3 sekundy a maximální rychlost činí 180 km/h.

Herečkou se Škoda 110 Super Sport stala na přelomu 70. a 80. let, kdy si zahrála ve filmu Juraje Herze Upír z Feratu (1981). Pro tyto účely ale shodila své bílé lakování, které se dodnes zachovalo už jen na černobílých fotografiích, a nahodila černý lak s červenými detaily, který má spolu s úpravami karoserie na svědomí Theodor Pištěk.