Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lávka na Tylově nábřeží zahájila provoz, cyklistům nabízí i toalety

Klatovy – Cyklisté, kteří projíždějí přes Klatovy, mají nové místo k odpočinku.

16.7.2010 4
SDÍLEJ:

V infocentru na lávce, které je otevřeno denně od 9.30 hodin do 21 hodin, návštěvníky uvítá jeden ze dvou zaměstnanců informačního centra Ladislav Berný (na snímku). Foto: DENÍK/Jana Pavlasová

Na začátku prázdnin byla zprovozněna krytá lávka na Tylově nábřeží.

Lávka je vybavena menším infocentrem a kabinkami sociálního zařízení. „V infocentru získají turisté zdarma mapky cyklotras a létáky s turistickými zajímavostmi o Klatovech a okolí,“ sdělil vedoucí hospodářského odboru Městského úřadu František Kocfelda. Cyklisté mohou využívat lávky celé prázdniny. „V případě zájmu bude provoz prodloužen. Do konce sprna budou ukončeny úpravy Tylova nábřeží. Po dokončení tohoto projektu předpokládáme, že se zájem zvýší,“ uvedl Kocfelda.

Z Prahy do Mnichova

Lávka byla vybudována v rámci akce Cyklotrasa Mnichov – Praha, úseky Deggendorf a Klatovy. „V loňském roce bylo vybudováno několik úseků, které jsou součástí mezinárodní dálkové trasy Plzeň - Klatovy - Železná Ruda - Deggendorf - Mnichov a které propojují již dříve vybudované cyklostezky v Klatovech a Lubech,“ doplnil Kocfelda.

Nově vybudované úseky tzv. Šumavské cyklotrasy číslo 38 měří celkem cca 2,75 km. V Klatovech se uskutečnilo převedení této cyklotrasy do lokality podél Drnového potoka. „Byly vybudovány úseky v ulicích Sadová, Krejčího nábřeží, kolem okružní křižovatky v Domažlické ulici, Tylova nábřeží a U Pazderny,“ popsal stavební úpravy Kocfelda.

„V obci Tajanov byla cyklotrasa zpevněna asfaltovým povrchem v rozsahu od křižovatky se silnicí třetí třídy podél bytových domů přes lesní komplex Husín s vyústěním až na komunikaci Andělice-Svrčovec. Tímto dílem je zajištěno bezproblémové pokračování cyklotrasy ve směru na Dolany a Švihov,“ dodal Kocfelda.

Za 23 milionů korun

Stavební práce byly zahájeny v říjnu roku 2008 a ukončeny na konci minulého roku. „Celkové náklady akce činí přibližně 23 milionů korun. Z této částky obdrží město dotaci ve výši do 85 % uznatelných nákladů z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika-Svobodný stát Bavorsko 2007-2013 a 5 % ze státního rozpočtu,“ informoval Kocfelda o finanční stránce projektu.

Autor: Jana Pavlasová

16.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Dopravní nehoda u Bukováku, tři zranění.
17

Při dvou nehodách na Klatovsku se zranilo celkem šest lidí

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Pomůžete zasláním dvacetikoruny

Sušice – Dvacka za dvacku. Tak se jmenuje unikátní akce na pomoc opuštěným a týraným zvířatům, ve které může pomoci opravdu každý. V říjnu byl vybrán sušický útulek Šance pro kočku, z. s.

Naši prvňáci ze ZŠ Nýrsko, Školní ulice a ZŠ Nýrsko, Komenského ulice

Klatovsko - Ve středu 18. října najdete v Klatovském deníku prvňáky ze ZŠ Nýrsko, Školní ulice a ZŠ Nýrsko, Komenského ulice. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení