„Na našem hradě se usídlil opravdový drak. Malí i velcí návštěvníci tak mohli sledovat rytíře zachraňující unesenou princeznu, ale i souboje s čarodějnicí a skřety z bažin a lesů. K tomu všemu nechyběly ani ohňové a pyrotechnické efekty," prozradil kastelán hradu Zdeněk Svoboda. S představením na hrad přijela skupina historického a scénického šermu Rytíři Koruny české z Plzně.


„S takovým představením jsme na hradě Kašperk poprvé. Přivezli jsme příběh o statečném rytíři, který zachrání princeznu před drakem. Toto představení už viděli diváci téměř po celé Evropě, a tak doufáme, že kladné ohlasy budou i tady," informoval Deník Martin Cholinský ze skupiny Rytíři Koruny české.


Vrcholem představení byl i třímetrový drak, který bojoval s rytířem a plival oheň.


„Moc se nám to líbilo. Jsme v Kašperských Horách na dovolené, a tak jsme využili nočního programu na hradě. Děti byly naprosto nadšené," řekla divačka Marcela Šestáková.
„Nejvíce se mi líbil ten drak, ale i ta čarodějnice a ty strašidla," prozradila pětiletá Hanička Kolenová. Její bráška zase obdivoval rytíře při bitvě.


Dračí příběh však nebyl jediným divadelním představením, které Kašperk pro letošní sezonu chystá.


„Přichystaná jsou tradiční srpnová divadelní představení, která se odehrají 7., 8., 10. a 11. srpna. Tentokrát představí divadelní spolek Kašpar silný příběh o opravdové lásce a hrdosti „Cyrano". V hlavních rolích Cyrana a Roxany účinkují Martin Hofmann a Eva Elsnerová, režie se opět ujal Jakub Špalek. Všechna představení začínají vždy od 21 hodin. Nové budou i letošní noční prohlídky hradu, tentokrát zaměřené na milostný život v dobách rytířů. Ty se odehrají 16. až 18. srpna a 23. až 25. srpna. Těšit se můžete na milostnou poezii, tanec, souboje, ale nebude chybět ani vtip i humorné scénky, to vše v autentických prostorách gotického hradu Karla IV." dodal Svoboda.