Stezka bude v provozu v hlavní sezoně, a to od 20. června do 30. září. Její celková délka je 5 km, kopíruje zimní lyžařskou trasu mezi Kvildou a Horskou Kvildou a pěší turisté tuto cestu naleznou pomocí dřevěných ukazatelů. „Na komunikaci mezi Kvildami je velmi rušný provoz a tato nová stezka bude zárukou dostatečné bezpečnosti chodců. Stezka vznikla díky vzájemné spolupráci obou obcí a Správy NP a CHKO Šumava a je to vlastně poprvé, kdy jsme po jednání se Správou za velmi krátkou dobu realizovali navržený projekt,“ řekl starosta obce Kvilda Václav Vostradovský.

„V těch místech nové stezky, která jsou podmáčená, jsme provedli zpevnění povrchu pomocí poválek. Investice do této úpravy se pohybuje ve výši 50 tisíc korun,“ sdělil zástupce národního parku Václav Hřebek.

„Takto má vypadat spolupráce Správy a obcí v Národním parku Šumava. Doufáme, že v příštích letech se podaří obě obce propojit i stezkou pro cyklisty a návštěvníky s handicapem,“ uzavřela starostka obce Horská Kvilda Simona Hnátková. (ki, jz)