„V katastru Kvildy bude stezka opisovat vozovku, přičemž by měla sloužit pěším turistům i cyklistům a lidem na kolečkových bruslích,“ popsal vizi starosta Kvildy Václav Vostradovský.

Zastupitelstvo Horské Kvildy, i když se na začátku letošního roku prakticky rozpadlo, stačilo výstavbu stezky ve svém katastru odsouhlasit. Přesto představitelé obce narazili na problém s vedením stezky na svém území. „Tam, kde bude část vybudovaná Kvildou končit, začínají na našem území soukromé pozemky a přes ně cestu vést nemůžeme,“ upozornil Jaromír Chval, který je nyní pověřen vedením Horské Kvildy. „Jedinou možností je vybudovat stezku částečně na území národního parku, ale kvůli tomu budeme muset jednat se Správou NP Šumava,“ dodal Chval.

Část stezky, která povede v okolí Kvildy na Prachaticku, má být doplněna i malým zooparkem, kde si budou návštěvníci moci prohlédnout jeleny a divoká prasata.

Pro jaký povrch stezky se nakonec obce rozhodnou, není zatím příliš jasné. Představitelé parku navrhovali klasickou prašnou cestu, zastupitelé Kvildy ale chtějí kombinaci prašné cesty a baleného asfaltu.

„Silnice není zrovna nejširší a hlavně v létě na kole máme obavy, když přejíždíme z jedné Kvildy do druhé i s dětmi,“ řekla Jana Lejsková, která má na Prachaticku chatu.