Architektem kulturního domu v Klatovech byl Petr Leitl. Celý projekt byl rozdělen do tří etap, kulturní dům byl první, pak už výstavba skončila. Další etapou měla být dostavba lůžkové části hotelu a třetí byly doprovodné stavby, které by doplnily celý blok mezi Drnovým potokem a průtahem města. „Kulturní dům je objekt, který nikdy nepřestal sloužit svému účelu. Je to budova, která byla a je energeticky velmi náročná, proto město Klatovy postupem doby a také nedávno investovalo do jejího zateplení. Vždy jsme respektovali vzhled budovy, kterou navrhl architekt Petr Leitl,“ řekl místostarosta Martin Kříž, který připomněl, co stálo na místě před výstavbou. „Pamětníci si jistě vzpomenou, že zde byla zástavba domků, nedaleko dokonce ještě v době 16. či 17. století stával domek, ve kterém bydlel klatovský kat,“ poznamenal Kříž.

K výročí kulturního domu bylo přichystáno několik akcí. „V atriu jsme připravili výstavu ke 40. výročí otevření, která mapuje všechny roky podrobněji. Z kulturních akcí začínali ve čtvrtek Klatovští dragouni, v pátek vystoupí od 20 hodin pražská skupina M. T. O. Universal, v sobotu se od 14 hodin koná přednáška o architektuře a večer od 20 hodin vše zakončí retrodiskotéka s hostem Standou Hložkem. Jeho dávný hit Holky z naší školy shodou okolností vznikl ve stejný rok jako se kulturní dům otevíral,“ sdělil ředitel Městského kulturního střediska Karel Kotěšovec.

Na všechny akce je symbolické vstupné 83 korun, jelikož se kulturní dům otevíral 9. února 1983.

„Rád bych poděkoval pracovníkům Městského kulturního střediska, ať už současným či předchozím, kteří se vždy snaží, aby kulturní dům žil a lidé sem chodili rádi. Doufám, že tomu tak bude i nadále,“ uzavřel Kříž.