„V Městském kulturním středisku se kulturní život pomalu vrací do starých kolejí. Začátkem roku jsme za dodržování mimořádných opatření zahájili v kulturním domě pravidelné jarní kurzy tance a společenské výchovy pro mládež a taneční kurzy pro dospělé, které pokračují až do dubna.

Předpokládáme, že během jarní sezóny u nás proběhnou ještě některé plánované plesy, a to firemní i maturitní. V dohledné době připravujeme i další program, a to nejen v kulturním domě, ale rádi návštěvníky přivítáme i na akcích plánovaných mimo něj,“ řekl ředitel Městského kulturního střediska v Klatovech Karel Kotěšovec.

Pobavit se můžete přijít již 30. března do kulturního domu, kde koná Minipárty s Karlem Šípem. Talkshow musela být přeložena z organizačních důvodů z 16. na 30.3., vstupenky zůstávají v platnosti.

Komorní hudba a Velikonoce

V tomto roce nebude chybět Mezinárodní festival komorní hudby, který začne 7. dubna prvním koncertem, kdy vystoupí Maria Grün a Srebra Gelleva v sále radnice. Dále se můžete těšit na koncert pod názvem Drama a láska v refektáři jezuitské koleje (19. 5.) a Škampovo kvarteto v děkanském kostele (16. 6.).

Ilustrační foto
Ceny obědů v restauracích stouply na Klatovsku o desetikoruny

V rámci akce Brány památek dokořán 8. dubna do Klatovy zavítají Hana Křížková a Iva Hüttnerová, které vystoupí v rámci hudebního pořadu v dominikánském klášteře.

Na náměstí bude veselo o Velikonocích. „Připravili jsme kulturní program při velikonočních trzích pořádaných městem. Ve středu 13. dubna se lidé mohou těšit na program sboru mateřských a základních škol a ve čtvrtek je připraven zábavný program pro děti Milanova velikonoční show. Součástí programu budou soutěže doprovázené muzikou a velikonoční diskotačení pro děti i dospělé se soutěžemi o ceny,” uvedla za městské kulturní středisko Barbora Bergmanová.

O víkendu 23. a 24. dubna bude hodně živo v kulturním domě. V sobotu tam pokřtí své CD Lopaty popu klatovská skupiny ADYS, která přichystala pestrý program se zajímavými hosty. Neděle pak bude patřit nejmenším, kdy si mohou přijít zařádit s Míšou Růžičkovou v jejím pohádkovém království.

Zahájení turistické sezony

Klatované se opět mohou těšit na slavnostní zahájení turistické sezony, které se uskuteční 14. května. „Připraven je bohatý program pro všechny věkové kategorie po celý den. Vystoupí Budvarka, Taneční studio KROK, skupina 3 G, chybět nebude vystoupení ZUŠ Klatovy, zahraje skupina SNIKERS. Vrcholem programu bude koncert Moniky Absolonové a Boom Bandu Jiřího Dvořáka. Součástí bude jako tradičně turistický pochod, lidé se mohou vydat na komentovanou prohlídku projektu Sochy v ulicích a DDM Klatovy zajistí program pro děti,“ sdělila vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu klatovské radnice Alena Kunešová.

Ilustrační foto.
Z osmi krádeží byl obviněn mladý Klatovan, odcházel z obchodů bez zaplacení

Tradiční koncert dechového orchestru KUFR pod vedením Františka Kubaně si můžete přijít poslechnout 20. května do kulturního domu.

Dějištěm různých akcí bude také nádvoří jezuitské koleje. První se tam uskuteční 21. května, a to první designový trh Design na Šumavě. Série koncertů různých hudebních žánrů, tanečních i divadelních vystoupení na tomto místě odstartuje 1. června na Den dětí. Akce jsou tam naplánovány až do 31. srpna. Odehraje se tam i první část Divadelních slavností (11. června), následující den se odehrají na Hůrce. Na 17. června je tam naplánována Dvorní alterna na Nádvoří.

Bakoko a Avon pochod

Dvě velké akce, kterých se účastní stovky lidí, jsou naplánovány na 24. a 25. června. První je Barokní svatojánská noc, kdy se program uskuteční na nádvoří jezuitské koleje, koncert si poslechnete také v refektáři a v jezuitském kostele vystoupí Štefan Margita. V Hostašových sadech pak program zakončí barokní ohňostroj.

Následující den se opět vrátí do ulic AVON pochod. „Půjde již o 9.ročník charitativní akce na podporu boje proti rakovině prsu. Zahájení akce se uskuteční na náměstí Míru a ukončení bude v městském parku koncertem DUO Verona,“ sdělila Kunešová.

Letní kncerty

O klatovské pouti, která letos vychází na 9. a 10. července, nebudou chybět heligonky v letním kině a o závěr v neděli se postará rockový zpěvák Pepa Vojtek s Inflagranti.

Klatované se mohou těšit i na letní koncerty na náměstí. Tentokrát během nich zahraje skupina O5 a Radeček (16. 7.) a BSP – Ota Balage, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček (27. 8.).