Kryštof v Klatovech.Kryštof v Klatovech.Zdroj: Deník/Daniela LoudováSešli jsme se na jednom z koncertů vašeho turné, jak si ho užíváte?

Už jsme v jeho závěru, máme před sebou poslední čtyři zastávky a začíná nás mrzet, že to skončí. Užíváme si ho převelice, ale poslední zastávkou tour v Kolíně to letos naštěstí neskončí, tak to nám může byt útěchou.

Jak jste se těšil do Klatov?

Moc. Klatovy nejsou město, kde bychom hráli dnes a denně, a v takovém případě člověka vždy naplní i pocit zvědavosti. Jestli se nepletu, hráli jsme tu všehovšudy za naši 32letou kariéru jen 3x a tenhle koncert byl rozhodně nejlepší zastávkou.

Kryštof v Klatovech.
Kapela Kryštof vyprodala kulturák, Krajčo zajel s lampou pozdravit diváky

Vaše fanoušky překvapila zpráva o pauze, kterou chystáte po létě, dá se říci, že by jich tak chodilo více, aby si vás ještě užili?

To nedokážu posoudit. Naštěstí máme plné sály i bez této „senzace“, ale abych ji doplnil, tak byla spíše vytržena z kontextu. Kryštof rozhodně nekončí a to utlumení koncertní činnosti je proto, že potřebujeme čas a prostor na psaní nových písní. Ale i tak budeme hrát i během příštího roku. Objevíme se tady třeba na majálesu v Plzni.

Jak dlouho plánujete, že doba méně častého koncertování potrvá?

Budeme hrát sporadicky i dál, plány máme na léto 25, a dokonce i 26. Ale do starých kolejí najedeme asi až v roce 27. A teď se pánbůh směje, když to čte.

Potěšíte pak fanoušky novým albem a s ním spojeným turné?

To bychom právě rádi a zároveň bychom rádi oslavili 35 let kapely a moji padesátku.

Zdroj: Daniela Loudová

Když se vrátíme ke Klatovům, jsme v Pošumaví, znáte tuto oblast? Jezdíte sem na Šumavu?

Přiznám se, že znám spíš sever naší země, protože máme v Podkrkonoší stavení, ale slyšel jsem, že je Šumava nádherná. Asi bych to měl napravit a zavítat na pár výletů i sem.

Otázka na závěr, dočkají se místní zde v kulturáku také vašeho pořadu Kecy, kecy, kecičky s vaší manželkou?

Tak to je asi pravděpodobnější než rychlý návrat s Kryštofem. Tak uvidíme. Třeba nám to příští rok vyjde.