„Akci pořádáme pro širokou veřejnost, pro každého, kdo má rád hraní, tvorbu z nějakého materiálu. Akce je zaměřena především na představení nových výtvarných technik a materiálů, které přivážíme k nám do republiky a prezentujeme je nejen pro veřejnost z Klatovska, ale i pro obchodníky," řekla Deníku hlavní organizátorka Eva Klejnová.
Milovníci ručních prací si v sokolovně, kde měla akce své zázemí, mohli nejen nakoupit veškeré potřeby k domácí výrobě dekorací, ale pod dohledem zkušených lektorek si i různé materiály a výrobky, které se z nich dají dělat, vyzkoušet. Jedním takovým výrobkem byly hedvábné náušnice zdobené broušenými korálky. Samozřejmostí byly ukázky práce z různých materiálů, z papíru, drátovaných šperků, ale i techniky korálkování a mnohé další
„Už třetím rokem je největší zájem v ruční domácí výrobě ozdob o korálkování. Předtím to byla výroba z pedigu, pak to byla ubrousková technika a nyní vládnou korálky. A i když jsou hitem třetím rokem, stále se vymýšlejí nové a nové věci. Letos například v korálkování vedou dvojdírkové korálky," říká organizátorka, která však přiznává, že se na český trh dostává nový výrobek, a to univerzální válcový lis, s jehož pomocí se mohou vysekat a nebo vytlačit nejrůznější ozdoby z materiálu jako je papír, látka, kovové folie, kůže, koženka a podobně.
„Zájem o tyto akce je veliký a jsme rádi, že veřejnost má o ruční domácí práci stále velký zájem," dodala Klejnová.
Na výstavě i na minikurzech u lektorek jste mohli potkat ženy i muže všech věkových kategorií.
„Ráda sem chodím, protože si tady vždy nakoupím do zásoby vše, co potřebuji k domácímu kutilství. Mě vyrábět vždycky moc bavilo, a tak se nyní věnuji například adventním a podzimním vazbám a ozdobám třeba do vázy a nebo do oken a podobně," řekla návštěvnice výstavy Martina Majerová z Klatov.
Z Horažďovic přijela Ivana Kučerová, kterou zajímá například modelínová hmota, která se dá zapékat v troubě. „Jsem nadšená. Netušila jsem, jaké možnosti tento výrobek má," dodala Kučerová.