Jak vysvětlila policejní mluvčí Pavla Burešová, policie sestavila seznam klíčových pracovníků, kteří už byli očkováni, na výzvu koordinátora očkování.

Jejich vakcinace se uskutečnila 11. a 12. ledna. "Byli jsme 9. ledna osloveni krajským koordinátorem, abychom sestavili seznam klíčových pracovníků Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, kteří by podle kapacity očkovacího centra mohli být případně očkováni na základě nezbytnosti fungování integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje," informovala mluvčí policie Pavla Burešová.

Policie dala dohromady seznam lidí k očkování a podle předem připravených vnitřních priorit krajského ředitelství i zájmu policistů i dalších zaměstnanců přistoupili k očkování. "Tito kolegové byli následně očkováni. Můžeme potvrdit, že mezi nimi je i ředitel krajského ředitelství Jaroslav Vild," pokračovala mluvčí. "Svým přístupem chtěl mimo jiné jít ostatním kolegům příkladem a podpořit je v jejich rozhodnutí podstoupit očkování," uvedla Burešová. Zájem o očkování podle mluvčí není mezi policisty vysoký. "Evidujeme pouze padesátiprocentní zájem o očkování mezi pracovníky krajského ředitelství," dodala.

Vild je členem krizového štábu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a také členem krizového štábu samotného Plzeňského kraje. Ani tak ale nepatří do kategorie, která by podle původního plánu ministra zdravotnictví Jana Blatného měla jít na řadu přednostně.