Koalice ČSSD a KSČM ale nákup za 14 milionů korun pro své zaměstnance a studenty středních škol silově prosadila i přes odpor opozice.
Hejtman Václav Šlajs vysvětloval, že jde primárně o rekreační objekt určený středním školám – studenti by sem měli jezdit nejen v zimě na lyžařský výcvik, ale i v létě. Opozice však v koupi hotelu Malá Paříž vidí pouze retro návrat k ROH a rekreačním budovám za totality. „Nezaštiťujme se studenty. Není nejmenší šance, aby se školy v budově s kapacitou 40 osob protočily. To by musela sezona trvat 7-8 měsíců," argumentoval starosta Klatov Rudolf Salvetr (ODS). Opozici také vadilo, že nejsou vyčísleny provozní náklady.

Hotel, který je blízko lyžařského areálu na Špičáku, má provozovat Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy, objekt může využívat i jako výcvikové místo pro své studenty. „Při 60% obsazenosti lůžek předpokládáme, že bude provoz hotelu rentabilní," prohlásila náměstkyně pro majetek Zdeňka Lišková (KSČM). Analýza počítá s částkou 450 korun za osobu a noc (se snídaní). Lišková v diskuzi upozornila, že kraj vybíral z mnoha objektů, dokonce zvažoval i Bavorskou Rudu, ale Malá Paříž z této analýzy vzešla jako nejvýhodnější.

Opozice tyto podklady a analýzy sice žádala, ale nezískala je. „Jsou to vyhozené peníze. Raději bych těch 14 milionů korun rozdělil jako příspěvek studentům na lyžařský kurz po dvou tisících korun," navrhoval europoslanec Jiří Pospíšil (nez.).

Malá Paříž je dvoupodlažní hotel z r. 1997. V přízemí je restaurace (40 míst) s kuchyní, plynová kotelna, sušárna, prádelna, sklepy, garáže a recepce. V 1. patře je byt správce o velikosti 6+1 s terasou, který lze případně rozdělit na dva apartmány. V hotelu je šest dvoulůžkových pokojů s možností až dvou přistýlek v každém z nich. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem. V objektu je dále rodinný apartmán o třech pokojích.

Kritici koupě Malé Paříže argumentovali i tím, že cena pro studenty je srovnatelná s jinými hotely na Šumavě či v Krkonoších a není nutné, aby si kraj kvůli tomu kupoval vlastní rekreační objekt. Zvlášť proto, že se v objektu ani nestihne vystřídat všech 435 zaměstnanců Krajského úřadu, pro něž má být objekt určen o víkendu.

Hejtman slíbil, že studenti budou mít v krajském zařízení slevu. „Pro ně bude cena za noc 250 korun a zařídíme zlevněné skipasy," prohlásil Šlajs.