VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj poslal na Klatovsko přes půl druhého milionu korun

Klatovsko - Zastupitelé Plzeňského kraje schválili na svém jednání dotaci v celkové výši 1 600 000 korun na likvidaci povodňových škod způsobených přívalovými dešti v roce 2009, a to Janovicím nad Úhlavou 600 000 Kč, Běšinám 800 000 Kč a Dobršínu 200 000 Kč.

16.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ludvík Pouza

„Cílem finanční pomoci je formou účelově určené dotace přispět na řešení povodňových škod, a pomoci tak při obnově území města a obcí, které byly v období červen – červenec roku 2009 postiženy povodní,“ prohlásil radní Plzeňského kraje pro oblasti životního prostředí a zemědělství. Petr Smutný, který dodává: „Obce mohly požádat o podporu i Ministerstvo pro místní rozvoj ČR“.

Koncem měsíce června 2009 došlo k opakujícím se srážkám bouřkového charakteru. Přívalové deště neustále zvyšovaly nasycenost části povodí. V povodí Berounky byla kritická situace ze soboty 27. na neděli 28. 6., kdy na jihozápadě regionu spadlo 50 až 70 mm srážek, ty způsobily rychlé vzestupy všech šumavských toků, např. na Úhlavě v Klatovech byl překročen limit pro III. stupeň povodňové aktivity. Mimořádnou povodňovou situací byla postižena i v Plzeňském kraji řada obcí a měst.

„Za jakékoliv peníze, které dostaneme, jsme rádi. Povodně u nás nadělaly škody řádově za sedm milionů korun. Museli jsme tedy investovat do nutných oprav poničených komunikací a mostů,“ říká starosta Běšin František Vlček.

Za schválenou dotaci jsou rádi také v Dobršíně. „Tady nám voda udělala škody na obecním majetku ve výši asi 430 tisíc korun. Voda poničila komunikace, požární nádrž, kanalizaci, veřejné prostranství. Postupně vše dáváme dohromady. Zatím jsme to ale museli platit z obecního rozpočtu. Peněz nemáme nazbyt, proto vítáme jakýkoliv finanční příspěvek, který nám pomůže vše obnovit a opravit,“ hodnotil schválení dotace starosta Dobršína František Chmelík.

„Představitelé Plzeňského kraje již na předcházejících jednání rozdělili mezi osm obcí částku přesahující 5 mil. korun na likvidaci následků povodňových škod způsobených přívalovými dešti. Konkrétně šlo o Hartmanice – 1 550 000 Kč, Velhartice 1 000 000 Kč, Kolinec 1 000 000 Kč, Petrovice u Sušice 1 000 000 Kč, Hlavňovice – 450 000 Kč, Dešenice – 130 000 Kč, Klenovou – 60 000 Kč a Černíkov – 15 000 Kč,“ informovala Deník tisková mluvčí Plzeňského kraje Jana Filípková.

Autor: Ludvík Pouza

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Pomůžete zasláním dvacetikoruny

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Nýrsko, Školní ulice a ZŠ Nýrsko, Komenského ulice

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Opilý Sušičan napadl přítelkyni, skončil na záchytce

Sušice – V sobotu krátce před půlnocí přijali policisté na tísňové lince oznámení o slovním napadení a rušení nočního klidu, ke kterému došlo v Sušici.

FOTOGALERIE: Děti se na jarmarku učily drátkovat

Horažďovice – Další řemeslný jarmark, tentokrát havelský, měli na programu v sobotu dopoledne na zámeckém nádvoří v Horažďovicích.

FOTO: Kluci bourali na čtyřkolce, oba skončili v nemocnici

Klatovy – Dva chlapci skončili v neděli odpoledne v nemocnici poté, co starší z nich havaroval se čtyřkolkou na Klatovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení