Děti mají téměř polovinu prázdnin za sebou, ale počasí jim zatím moc nepřálo. S tím souhlasí i provozovatelé koupališť, kteří doufají, že srpen bude slunný a lidé se budou chodit koupat. Doteď byla totiž návštěvnost minimální.

Koupaliště pláčou

„Letos v červenci chodí o něco více lidí než vloni, protože to celý měsíc pršelo, ale i tak je návštěvnost mizivá. Jsme připraveni na daleko větší zájem. Vše je tady nastartované, co se týká počtu personálu, sportovišť, vodu neustále udržujeme v nejlepší kvalitě, odebírají se vzorky, trávu sekáme každý týden, což jsou šílené náklady, a lidé nechodí. Ale očekáváme, že když se nyní oteplí, tak se návštěvnost zvýší," řekl Deníku správce klatovských lázní Karol Žák.

Důvodem nižší návštěvnosti v lázních by mohlo být také to, že je z důvodu oprav tuto sezonu uzavřen prostřední bazén s hloubkou 1,6 metru, který byl nejvíce navštěvovaný. Podle správce si lidé zvykli a na návštěvnosti to neubírá. „Podle mě to nemá vliv na to, jestli lidé chodí nebo ne. Je kolem toho hodně diskuzí, ale nedá se nic dělat, opravit se bazén musí. Měli možnost využívat krytého bazénu, než byl kvůli odstávce uzavřen. Od příštího týdne bude krytý bazén opět otevřený, takže ho budou moci zase lidé využívat," uvedl Žák.

Situace s nízkou návštěvností je všude stejná, například i v Kolinci. „V horkých dnech na konci června a na začátku prázdnin se přicházelo koupat hodně lidí. Vzhledem k deštivému počasí, které pak nastalo návštěvnost klesla, rovnala se téměř nule. Kvalita vody je dobrá, vzorky nám vyšly, takže se těšíme na návštěvníky. Doufáme, že se nyní počasí zlepší," sdělil starosta Kolince Pavel Princ.

Aquaparky se smějí

Naopak ruce si mohou mnout provozovatelé krytých bazénů a aquaparků. Tam lidé nejčastěji zamíří, když počasí venkovnímu koupání nepřeje. „Návštěvnost je docela dobrá. Počasí nám přálo, jak se říká. Bylo ošklivě, takže lidé k nám chodili. Počítám, že jsme tady měli okolo šesti set lidí denně. Všude v okolí jsou otevřená koupaliště, ale kryté bazény mají zavřeno, takže my jsme jediný otevřený, proto jezdí všichni většinou sem," zhodnotil vedoucí provozu aquaparku v Horažďovicích Jiří Hlavatý.

Deštivé a chladné prázdniny se nelíbí dětem ani dospělým. „Vůbec se mi nelíbí, když nám o prázdninách prší, je to hrozné, nedá se chodit koupat. Sice můžeme jet do aquaparku, ale to není ono, nedá se tam nic zahrát, když nejsme  ve vodě a tak," prozradil desetiletý Petr Malý z Klatov.

„Sem tam se vydáme vykoupat do aquaparku, ale to také nejde pořád. Stojí to benzín i vstupné a vyjde to o hodně dráž než na koupališti. Už aby bylo zase sluníčko," přeje si Petrova maminka Alena.