Většina koupališť je totiž už připravena.

„Venkovní bazény v Klatovech jsou připraveny. Zahájíme provoz zatím jen o víkendech, plnohodnotný provoz pak poté, co venkovní teploty dosáhnou minimálně 24 stupňů Celsia,“ informoval ředitel Technických služeb města Klatov Jiří Pour.

Od poloviny června bude v provozu i koupaliště v Sušici.

„Dokončujeme poslední úpravy. Doplňují se opadané dlaždičky a podobně. Letos se zde návštěvníci ještě vykoupají, příští rok budeme ale stát před rozhodnutím, co dál. Zda se město pustí do nutné rekonstrukce nebo zda se vydá jinou cestou. Zatím se investuje opravdu jen do nejnutnějších oprav, které jsou potřebné pro zajištění provozu,“ říká ředitel Sušických lesů a služeb Václav Toman.

Koupaliště jsou připravena také v Dolanech i Běšinech.

„Počasí je teď jedinou brzdou. Areál letního koupaliště je připraven a čeká na milovníky vody a plavání,“ informoval starosta Žihobců Jiří Fuchs. Otevřeno má již koupaliště v Úžlebci u Černíkova, kde se investovalo do úprav i nového sociálního zařízení. Součástí areálu koupaliště jsou chatky, dětská hřiště i brouzdaliště.“ informoval starosta Černíkova Jaroslav Šlachta.

Teplého počasí se ale podle meteorologů z ČHMÚ v Plzni nedočkáme. První červnová dekáda prý bude ve znamení velké oblačnosti a četných srážek.

Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 14 a 20 stupni Celsia. Dalších deset dní by podle meteorologů mělo být teplotně nadprůměrných, nejvyšší slibované teploty by měly dosahovat hodnoty až 28 stupňů. Na konci druhé dekády by se pak mělo mírně ochladit a přibýt by mělo také srážek. Ty by se měly přesunout i do posledních deseti dnů v měsíci a postupně doznívat. Počasí se nakonec zlepší.