Důvodem je podle Václava Špičáka ze Šumavských vodovodů a kanalizací pokládka asfaltu.


„Byl zde určitý časový posun od plánu, protože jsme například museli přesunout protipovodňové zpětné klapky. Proto se s asfaltováním muselo počkat,“ vysvětluje Špičák. Uzavírka silnice potrvá až do konce tohoto měsíce. S pokládáním asfaltu se začne v nejbližších dnech také v ulici Na Chmelnici, která byla rovněž součástí akce Klatovy – čisté město.


V pondělním vydání Klatovského deníku jsme se zmiňovali také o pokračujících opravách v ulicích Tyršova a Koldinova. Ty sice také byly součástí akce Klatovy – čisté město, nicméně po rekonstrukci kanalizace, která zde skončila v řádném termínu, zde nastoupila firma, která bude pracovat na úpravě povrchu a chodníků. Tyto stavební práce jsou však již plně v režii Ředitelství silnic a dálnic – u Tyršovy ulice – a v režii Správy a údržby silnic – u Koldinovy ulice. Nicméně na skutečnosti, že zůstávají obě silnice až do 31. srpna neprůjezdné, to nic nemění.


Tyršova ulice prochází zásadní rekonstrukcí. Na výměnu kanalizace naváže kompletní obměna povrchu. Silnice se zúží podle parametrů stejně jako v případě Vídeňské ulice a přibudou zde parkovací místa a nové chodníky.