Kolinec uspěl se svým projektem Revitalizace koupaliště a rozšíření sportovního areálu v Kolinci s náklady ve výši necelých 16 milionů korun. Byl financován z dotačního programu ROP NUTS II Jihozápad a byl dokončen v roce 2014.

„Účelem projektu bylo zlepšení stavu starého nevyhovujícího koupaliště a rozšíření vybavenosti sportovního areálu a tím i zkvalitnění vybavenosti celé oblasti pro turistický ruch,“ řekl starosta Kolince Pavel Princ.

Samota s idylickým názvem Pohádka poblíž osady Bradné (u Čachrova) na Klatovsku je původem zemědělská usedlost, v jejíž historii je mnoho temného, pro spoustu lidí znalých zdejší minulosti až děsivého. Foto: archiv ŠumavaNet.cz
Tip na výlet: Prokletý statek Pohádka

Bylo vybudováno čištěné koupaliště se třemi bazény, sociální zázemí se solárně ohřívanou vodou, pokladny s půjčovnou sportovních potřeb. V areálu může veřejnost také využít lezeckou stěnu, dětské hřiště, hřiště na pétanque a hřiště s umělým povrchem. „Součástí projektu je však i zimní využití tohoto areálu. Parkoviště slouží jako kluziště a bylo pořízeno vybavení na tvorbu běžkařských stop. Přínos pro obec tak je zatraktivnění regionu, zvýšení návštěvnosti obce a posílení chápání Kolinecka jako rekreační oblasti,“ uvedl Princ. Protože koupaliště je vyhledávaným místem pro odpočinek a kapacita parkoviště již nestačí, tak má městys v plánu vybudování dvaceti nových parkovacích míst. V současné době se připravuje žádost na ministerstvo pro místní rozvoj na úpravu prostranství u koupaliště a zpevnění plochy.

Nehoda v Železné Rudě.
Opilá řidička uvízla na opěrné zdi