Jaké máte ohlasy na svou první knihu „Dary Pošumaví“?

Kniha se po svém vydání prodávala moc dobře. Byl o ní zájem hlavně ze strany prarodičů, kteří ji kupovali pro svá vnoučata. Díky praktickému využití mohla dětem přiblížit život na staré Šumavě, pomoci rozvinout jejich kreativitu a zároveň i ukázat, co všechno nám příroda dává a jak je možné tyto dary využít. Domnívám se, že tato kniha je dobrým návodem k tomu, jak efektivně trávit volný čas v přírodě.

close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě Věnujete se psaní i nadále?

Ano, nyní mám rozpracovanou další knihu, opět ze šumavského prostředí. Bude z úplně jiného soudku než má prvotina. Mohla bych prozradit, že se zaměřuje na životní příběhy Šumaváků. Čtenáři v ní najdou humor, ale i tragické události.

Povídáte si a setkáváte se nyní tedy hodně s lidmi, jak je v této době těžké se s nimi spojit?

Ano, práce s lidmi mě baví. Líbí se mi jedinečnost každého z nás. Každý má různé pohledy lidí na život. Dnešní doba je sice problematická na setkávání, ale naštěstí existují telefony a e-maily, a tak mohu pokračovat ve sběru dalšího vyprávění. Inspiraci čerpám i z dobových zdrojů. Zde je hodně zajímavé srovnání minulosti s přítomností.

Kdy se mohou čtenáři na vaši novou knihu těšit?

Zatím jsem u sběru informací. Vydání nové knihy je poměrně náročný proces, a to z finančního i časového hlediska. Nebude to tedy hned. Reálně se mi jeví rok 2022.