„Písnička je o tom, jak moc to mám rád, co cítím kolem sebe a co všechno pro mě náš kraj znamená. Mám pocit, že to ze mě ještě nikdy nešlo tak od srdce, jako právě v téhle písni. Skladba se napsala prakticky sama za pár hodin,“ říká Horejš.

Videoklip je zároveň jakousi reklamou na krásy Šumavy, zachycuje Kašperk, hory Velký Javor, Pancíř nebo Třístoličník, ledovcová jezera nebo přírodu v okolí Sušice. „První natáčecí den jsem vstával asi ve tři hodiny, kdy jsme vyráželi točit na Třístoličník, a další den to nebylo o lepší. Celkově jsme najezdili přes 600 km,“ vzpomíná basák kapely Pavel Voborník.

| Video: Youtube

Kapela se rozhodla, že v písní podpoří místní sušickou organizaci, psí útulek Nalezenci Šumaváci. V klipu je stručně zobrazen příběh zpočátku nešťastného psa, který již posléze vesele cestuje se svým páníčkem. Hudebníci ke konci videa popisují celou situaci se psím útulkem a nastiňují možnosti podpory. „Sám mám psa z útulku, a proto si lidí, kteří se starají o opuštěné psy a kočky velmi vážím. V tomto spolku mají lidé ve svých srdcích hodně místa, a proto jsme se rozhodli ve podpořit právě je.“

Na nahrávání klipu se podílely dívky ze sušického sboru a houslistka Lucie Houšková.