„Už osm let se zúčastňuji této akce, pokaždé říkají, jak byl můj pokrm výtečný, ale nikdy jsem ještě nevyhrál,“ říká školník Základní školy v Dlouhé Vsi Vladimír Horáček.

„Letos jsem donesl skutečnou lahůdku, a to uzený bůček,“ mlsně se olizuje Horáček a nebyl sám. Stoly ve školní jídelně se totiž o uplynulém prodlouženém víkendu prohýbaly pod jídly slanými, sladkými, masovými, dietními, ale i různými domácími nápoji. Konala se tu totiž tradiční dlouhoveská Ochutnávka.

„Do naší ochutnávky se může přihlásit každý. Stačí, když přinese něco dobrého k zakousnutí a recept. Pak všechny výrobky seřadíme a společně je ochutnáme. Hlavní slovo má každoročně porota, která vyhlašuje výsledky. Letos v porotě zasedl náš pan starosta Soukup, učitelka mateřské školky Věra Zapletalová, která byla před několika dny oceněna hejtmanem Plzeňského kraje Petrem Zimmermannem, a Miroslava Pítrová z Asociace kuchařů a cukrářů ČR,“ popisuje průběh akce ředitelka školy Kristína Popelová.

I tentokrát se sešlo množství opravdových lahůdek .

„Letošního ročníku se zúčastnilo 30 soutěžících, z toho osm v dětské kategorii,“ informuje nás Alice Kovaříková.

Každý, kdo přišel, mohl ochutnat například žampiony zapečené s brokolicí, české buchty, finger foody s kuřecím masem – nivovou pomazánkou a toustovým chlebem, lasagne, štiku na smetaně a mnohé další. Nechyběly ani nápoje jako vaječný koňak, domácí beylis nebo banánový koktejl. Obdiv sklízel také nádherný dort ve tvaru kytary Jitky Kolbingerové

„Pozvání do poroty jsem přijala moc ráda. Jsem fandou gastronomie, a tak mě moc těší, že se něco takového děje, že lidé vaří a že k tomu vedou i ty nejmenší,“ nechala se slyšet porotkyně Miroslava Pítrová z Asociace kuchařů a cukrářů.