Třiasedmdesát moderních polohovatelných lůžek zakoupí začátkem příštího roku Nemocnice Sušice. Využije k tomu evropských peněz, které se jí podařilo získat v rámci třetí výzvy Regionálního operačního programu Jihozápad.

„Podali jsme tři žádosti, se všemi jsme uspěli. Celkem jsme získali 8,3 milionu korun,“ potvrdil Deníku ředitel Nemocnice Sušice, o.p.s., Jiří Šedivý. Necelý milion korun vloží nemocnice do modernizace rentgenového přístroje. „Ten se nachází v poliklinice na náměstí Svobody a pomalu dosluhuje. Vloni jsme zakoupili nový sonograf, letos jsme se zaměřili na rentgen,“ vysvětluje Šedivý.

Stejná částka, tedy 900 tisíc korun, putuje na modernizaci endoskopického pracoviště, konkrétně na pořízení moderních endoskopických přístrojů. Největší částka, 6,5 milionu korun, kterou sušická nemocnice rovněž z evropských fondů získala, je určena na nákup zdravotnického zařízení. „Několik lůžek v nemocnici se nám už podařilo modernizovat, nyní plánujeme nakoupit další,“ řekl ředitel nemocnice.

František Šafanda z Velkého Boru se domnívá, že peněz ve zdravotnictví není nikdy dost. „Je dobře, že nemocnice se žádostmi uspěla a nakoupí se nová lůžka a zmodernizují přístroje,“ řekl Deníku Šafanda.

Cesta k evropským penězům ale nebyla jednoduchá. „Na endoskopické přístroje a na rentgen jsme žádali už podruhé, minule jsme totiž neuspěli. Obě žádosti zpracoval nemocniční tým. Ale se zpracováním žádosti na nákup zdravotnického zařízení za 6,5 milionu jsme se obrátili na externí poradní firmu,“ vysvětluje ředitel nemocnice.