Program je součástí projektu Západočeské baroko a Letního barokního festivalu 2018.

V pátek 15. června večer se návštěvníci areálu dominikánského kláštera a přilehlých Vrchlického sadů pomyslně vrátí v čase do barokní oázy. „ Chtěl bych pozvat milovníky baroka a nejen je na zajímavý program, v jehož rámci vystoupí host slavnosti herec Jan Potměšil. Barokní hudba, verše, divadelní představení- to vše nás přesvědčí o tom, že s lidmi, kteří v oné době žili, máme cosi podstatného společné. I my jako oni věříme v lásku, pravdu a naději a chápeme, že se mnohdy tyto ctnosti nesnadno prosazují. Ale že se o to musíme snažit tehdy i dnes,“ řekl úvodem za organizátory Václav Chroust, který je předsedou spolku Klatovské katakomby.

Během několika hodin se návštěvníci budou moci potěšit krásným slovem, hudbou, divadlem a závěrem i barokním ohňostrojem, který doprovodí tóny Haydnovy hudby, stanou se účastníky barokní slavnosti, barokní svatovítské noci.
Slavnost bude i prvním představením nově revitalizovaných Vrchlického sadů v Klatovech, které budou plně k dispozici veřejnosti od soboty 16. června.