„V rámci projektu Zdravé město Klatovy jsme získali informace o vysokém výskytu rakoviny prsu. Ze zhoubného nádoru prsu, je-li nalezen včas, je možno se buď zcela uzdravit, nebo s ním vést mnohaletou remízu se současnou vysokou kvalitou života. Takže i my v Klatovech chceme především zvýšit informovanost široké veřejnosti o možnosti prevence a následné péči již nemocných žen a jako formu jsme si zvolili „Avon pochod", kde spojíme příjemné s užitečným. Vstupenkou na celou akci jsou Avon trička, které je možné zakoupit v informačním centru na náměstí Míru v Klatovech a v Avon centru Tesco Klatovy," uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Klatovy Věra Schmidová.

První část programu bude připravena již od 10 hodin na náměstí Míru, kde zahraje hudební skupina PILOUNI. Dále se můžete těšit na mažoretky z MINI DOLLS, ukázku z muzikálu Mamma Mia a taneční duo Ingrid a Leandro German s brazilskou sambou.

„Pozdravit nás přijdou i oba patroni letošního ročníku Miroslava Skovajsová, která je zakladatelkou Mammocenter v ČR, a starosta Klatov Rudolf Salvetr. O svých službách onkologickým pacientům a jejich rodinám budou informovat zástupci Mammocentra Klatovy, Klatovské nemocnice, a.s., spolku Beseda, o.s., a Mamma help. Po celý den bude pro registrované návštěvníky vstup na Černou věž zdarma a do klatovských Katakomb za poloviční vstupné," sdělila Schmidová.

Start pochodu, který zahájí patroni, i čestný host, herečka Veronika Freimanová, bude ve 13 hodin. Trasa je asi 3 km dlouhá a končí v Mercandinových sadech. Tam nejdříve zatančí děti z klatovských mateřských školek, dále břišní tanečnice ze skupiny Layla, nejmenší hasiči z Točníku předvedou ukázky své práce, s charlestonem vystoupí taneční skupina EQUET a závěr celého dne bude patřit hudební skupině TENDR. „Samozřejmě budeme i letos vypouštět balonky za duše žen, které v loňském roce na rakovinu zemřely. Celým dnem nás bude provázet moderátor Jiří Pelnář. Zároveň budou připravena různá herní stanoviště, projížďka na raftu, malování na obličej, skákací hrad a líčení dospělých. Ráda bych poděkovala všem, kteří nás v naší činnosti podporují jakoukoliv formou a budou se podílet na tom, aby celý den proběhl pro návštěvníky k jejich spokojenosti," dodala Schmidová.