Klatovy se v kategorii měst od 10 001 obyvatel do 25 000 obyvatel, ve které se soutěží o tři hřiště, drží na třetím místě. Stojí za tím zejména skupina maminek, která se utvořila prostřednictvím facebooku. „Renata Skřivanová se o hlasování o hřiště dozvěděla na internetu a dala to na sociální síť. Oslovila přátele, ti oslovili další a tak dále. Takže díky sociální síti se vytvořila skupina maminek, máme na facebooku stránku, přidávají se další a další lidé. Aktuálně aktivních, kdo přidává komentáře a kdo se angažuje, je 962 lidí," uvedla jedna ze skupiny maminek bojujících o Rákosníčkovo hřiště pro Klatovy Hana Krausová.

V „klatovské" kategorii se soutěží o tři hřiště, takže cílem je současné umístění udržet. „Zatím to jde docela dobře. Když jsme začali, byly Klatovy na 15. místě. A během dvou nebo tří dnů jsme „poskočili" na třetí místo. Lidé mají zájem, podporují nás, takže by stálo za to třetí místo udržet. Za námi je Slaný, ti se nás snaží dohnat, takže bojujeme o to, aby lidé nepolevili a abychom třetí místo udrželi a hřiště vyhráli. Sice máme oproti Slanému náskok asi dva tisíce hlasů, ale jakmile bychom polevili, snadno nás dohoní," dodala Krausová.

Dvakrát denně

Hlasovat je možné dvakrát denně na stránkách projektu www.lidl-rakosnickova-hriste.cz nebo prostřednictví facebooku Lidl Česká republika. Hlasování končí v neděli 8. března. „Z předchozích ročníků víme, že závěr hlasování bývá nejnapínavější a jinak tomu nebude jistě ani letos. Stejně jako vloni jsme zaznamenali iniciativu různých skupin obyvatel na podporu jejich města," uvedla mluvčí společnosti Lidl Jitka Vrbová.

Po ukončení hlasování zahájí Lidl jednání s vedením jednotlivých měst a po vzájemné domluvě společně vytipují vhodnou lokalitu, kde bude výstavba hřiště žádoucí. „Městům vycházíme vstříc a umístění Rákosníčkova hřiště přizpůsobujeme vždy konkrétním podmínkám dané lokality," dodala Vrbová.

Na mohutný finiš se chystají i klatovské maminky, které se už ve středu na kolonádě v Mercandinových sadech sešly kvůli společnému focení a přípravě strategie posledního týdne. „Setkání na kolonádě jsme svolali přes facebook, abychom udělali nějaké fotky s maskotem. Plánujeme i chodit po Klatovech a rozdávat letáčky, protože řada lidí o hlasování neví. Chtěli jsme si vypůjčit kostým Rákosníčka, jenže bohužel nás předběhli. Takže jsme si půjčili Večerníčka a od soboty budeme obcházet Klatovy a ještě po celý příští týden rozdávat letáčky," řekla Deníku Krausová.

David Kojan