„Letošní rok bude pro nás na kulturní a společenské akce bohatý. Uplynulo totiž 750 let od chvíle, kdy Přemysl Otakar II. svým výnosem položil základ pro budoucí rozvoj královského města Klatovy. Toto výročí proto chceme významně oslavit,“ řekl na náměstí starosta Klatov Salvetr.

Město oslovilo místní spolky a organizace, školy a další instituce, aby se do programu oslav zapojily. Novoroční akce na náměstí byla jen oficiálním startem celého roku. „Pokusíme se občanům během roku nabídnout pestrou mozaiku akcí pro všechny věkové generace. Samotný program bude rozložen do celého roku. Vrcholem oslav pak budou ale pro nás dvě významné akce. V červnu to je setkání našich partnerských měst a v září hlavní týden oslav,“ dodal starosta.

Těšit se ale mohou všichni. Na své si přijdou jak děti, tak dospělí i senioři.

„Připravena je celá řada sportovních akcí, od turnajů přes tradiční akce, jako jsou Mogul Šumava Rallye, Národní šampionát mažoretek, Král Šumavy, jezdecké závody, závody horských kol. Připraveny jsou koncerty od vážné po moderní hudbu, promenádní koncerty, výstavy, besedy, turistické pochody, divadelní představení, promítání dokumentárních filmů a další. Opět bude zahájení turistické sezony, budou oslavy osvobození města, oslavy 150 let městské knihovny,“ informovala Alena Kunešová z Městského úřadu v Klatovech.

„V Klatovech letos vystoupí v jezuitském kostele také Česká filharmonie. To bude opravdu mimořádný kulturní zážitek. Těšit se všichni mohou také na již 17. ročník Mezinárodního folklorního festivalu, pivní slavnosti nebo ples města,“ dodala místostarostka Klatov Věra Tomaierová.