Pražskou Kobru porazili v neděli na domácím ledě druholigoví hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Po dramatickém závěru se domácím podařilo podruhé na domácím ledě plně bodovat.

SHC Maso Brejcha Klatovy – Kobra Praha 3:2. Hned ve 2. minutě hráli domácí přesilovku, tu ale nevyužili. V 8. minutě prověřil klatovského gólmana Ježe kapitán hostů Žáček, ale Jež byl pozorný. Do posledního puntíku se hostům naplnilo vzápětí heslo nedáš – dostaneš. To když po závaru před brankou Kobry přihrál puk Klaus Holému a ten se nemýlil – 1:0. V 11. minutě měl šanci na další gól Maxa, jenže vzápětí se strhla za pražskou brankou rvačka a Maxa putoval na trestnou lavici. Přesilovku hosté nevyužili, domácí během ní úspěšně puky vyhazovali.

Ve 26. minutě se pokusil projet domácí obranou Tománek, ale nebyl úspěšný. Malý důraz dal do své střely na bránu hostů o minutu později Kuželík. Ve 29. minutě mohli hosté vyrovnat, to když se puku po chybě v obraně ujal Nykl, ale i tentokrát byl Jež pozorný. Ve 34. minutě hosté vyrovnali zásluhou Vernera. Přesilovku domácí v závěru druhé třetiny nevyužili, spíše se museli bránit před tlakem hostů.

Na začátku poslední třetiny vyvinuli domácí tlak, Dorňák dvakrát po sobě neúspěšně vypálil směrem k soupeřově bráně. Ve 49. minutě přihrál Maxa Dorňákovi a ten překonal pražského gólmana. Třetí branku přidali domácí v 58. minutě zásluhou Maxy a zdálo se, že Klatované dovedou utkání s klidem do konce. Ale jjeich plány jim Kobra překazila jen pár vteřin poté, když na 3:2 snížil Culka. 50 vteřin před koncem putoval na trestnou lavici Mainer, ale domácí statečně bránili. Tři vteřiny před závěrečným hvizdem se ještě Kobra pokusila o vyrovnání při power play, ale domácí po vhazování dokázali Ježovu klec ubránit.

„Kobra sice nebyla jednoduchým soupeřem, ale my jsme si zápas dokázali hrozným způsobem zkomplikovat. Hosté o sobě na ledě věděli a my, namísto bruslení, jsme se soupeři přizpůsobili. Tím jsme si cestu k vítězství hodně zkomplikovali. Nehráli jsme dobře, nicméně jsme rádi za získané tři body,“ řekl trenér SHC Maso Brejcha Klatovy Pavel Čuban.

Třetiny: 1:0, 0:1, 2:1. Branky a nahrávky: 8. Holý (Dorňák, Klaus), 50. Dorňák (Maxa, Klaus), 58. Maxa (Holý, Klaus) - 34. Verner (Valenta), 58. Culka (Paris) . Rozhodčí: Poskočil - Brejcha, Černý. Vyloučení: 6:8 navíc Novák (KOB) 10 min. nesp. chování. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 474.
Sestava Klatov: Jež, (Tvrdík) - Pitule, Hauer, Hucl, Mainer, Kreuzman, Setikovský, Holý, Klaus, Kuželík, Hobl, Hochman, Holub, Dorňák, Maxa, Polák, Geltner.