Běh odstartoval v 8.05 hodin 8. května 2022 - v den, kdy si připomínáme 77. výročí ukončení druhé světové války, a potrvá až do 20. května 2022. Původně plánovaná štafeta okolo republiky musela být zrušena, tentokrát z organizačních důvodů, nicméně běžecký cíl 1 800 km zůstal zachován. "Náš 142. prapor oprav kolektivně tento běh uskutečnil 18. května v okolí posádky Klatovy. Jedna ze zastávek běhu, byla ve Spáleném lese nedaleko Lub, kde se nachází památník popravených osob nacisty.

Ilustrační snímek.
Nultý ročník Běšinského běhu je za rohem, na trať vyrazí dospěláci i děti

Hlavním cílem celé akce je připomínat vojenské tradice a válečné veterány jako nositele těchto tradic a morálních hodnot, které se staly pevným základem pro budování svobodné a demokratické České republiky," uvedl vrchní praporčík 142. praporu oprav Klatovy Vít Holub.

V rámci tohoto charitativního projektu si vojáci 142. praporu oprav Klatovy odkoupili trika a náramky s logem akce a výtěžek je příspěvek do Vojenského fondu solidarity. Ten pečuje o vojáky v činné službě a jejich blízké. Svojí okamžitou a adresnou finanční podporou už několik let podává pomocnou ruku všem, kteří to potřebují.

Ilustrační foto.
Velká rybí krádež. Zmizeli metroví candáti i další ryby