Konal se tam Den pro zdraví 2010, který pořádalo Městské kulturní středisko Klatovy ve spolupráci se Svazem zdravotně postižených Šumava Klatovy.
„Dnešní den pro zdraví pořádáme již popáté, dalo by se říct, že je to tradice. Akci pořádáme, abychom zdravotně postiženým a seniorům přiblížili zdravotní pomůcky a zdravou výživu a podobně. Také je chceme informovat o jejich právech,“ informoval předseda svazu Klatovy Edmund Póč. „Vloni byla velmi slušná účast, přišlo přes 900 lidí. Počítáme, že i letos jich přijde hodně ,“ dodal Póč.

Studentky klatovské střední zdravotnické školy zájemcům například předvedly ukázku poskytnutí první pomoci či změřily tlak či hladinu cukru. „Přišel jsem se podívat, protože jsem si chtěl nechat změřit krevní tlak. Účastním se každý rok, vždy se nechám vyšetřit a také se pravidelně účastním přednášky, kterou tu má doktorka Hlaváčková. Je diabetoložkou, její přednášky zajímají mnoho lidí, kteří onemocněli cukrovkou,“ řekl Deníku Oto Novák z Klatov.
„Navštívila jsem tu své spolužáky ze zdravotnické školy. Už jsem vyzkoušela všechno, například měření glykémie nebo tuku. Nejvíc se mi ale líbilo vystoupení dívky na vozíčku, která tancovala,“ sdělila studentka Markéta Vajsarová. O tento tanec se postaralo duo s názvem Dancing Rollers.