„Jsou to rybáři nejen z Klatov, ale i ze Švihova a Janovic nad Úhlavou. V tomto počtu je 150 důchodců a 128 mladých rybářů do 18 let,“ říká předseda klatovské organizace rybářů Jan Kopp.

„O rybaření je v našem regionu poměrně velký zájem. Každým rokem vydáváme kolem 600 povolenek k výkonu rybářského práva na pstruhové a mimopstruhové revíry členům Českého rybářského svazu,“ pokračuje předseda.

Klatovští sportovní rybáři mají v Tajanově svůj vlastní areál, kde jsou sklady, garáže, malé a velké sádky, rybníčky a zázemí pro setkávání se členů.

„Naše organizace obhospodařuje devatenáct chovných rybníků o celkové výměře 40 hektarů. Z toho ve vlastnictví nebo v částečném vlastnictví je osm rybníků. Naší snahou však je postupně tyto plochy získávat do svého vlastnictví a získávat další vodní plochy pro sportovní rybolov,“ dodal místopředseda klatovské organizace Alexander Šíma, který se stal celorepublikovým předsedou Českého rybářského svazu.

V současné době dokonce rybáři pravidelně od dubna zajišťují prodej živých ryb přímo v areálu v Tajanově, kam si pro ryby může přijet každý jejich milovník.

Místní organizace ČRS Klatovy již delší dobu zajišťuje také přípravu mladých rybářů v kroužcích Domu dětí a mládeže v Klatovech.

„Vedeme zde dva kroužky, do kterých chodí děti od sedmi let. Za posledních zhruba pět let se účast dětí v těchto kroužcích pohybovala vždy kolem třiceti. To, co se děti během roku naučí, mohou zúročit v účasti místního kola soutěže Zlatá udice. Ne všechny děti ale zůstanou po absolvování kroužku věrny rybářskému cechu. V době dospívání přicházejí další zájmy, které jsou mnohdy upřednostněny,“ myslí si Kopp.

„Přesto statistiky rybářů ukazují, že polovina těchto mladých lidí buď zůstává v Českém rybářském svazu, nebo se do jeho řad v dospělosti opět vrací,“ doplnil informace o práci s mládeží Šíma.