Dokázat se to snaží Karel Fořt ze Sušice, který poprvé oblékl uniformu v roce 1971. Ten v krátké době vydal už svoji druhou sbírku. Nese název Labyrint mé duše a mého srdce a pokřtila ji senátorka Jiřina Rippelová.

„Nechtěla jsem věřit tomu, že člověk, který se jako kriminalista pohybuje celý život mezi různými živly, sedne, vezme tužku do ruky a pak vydá krásnou knížku poezie. Já si jeho sbírky čtu, když jsem na chalupě,“ řekla na křtu přítomným hostům Rippelová, která ocenila například Fořtova vyznání Klatovům, Sušici či Praze, kde se narodil.

Fořt, který to ve své kariéře dotáhl až na funkci zástupce okresního policejního ředitelele, přiznal, že impulsem ke všemu byl dárek v podobě papyrusového bloku, kam si začal psát citáty. „Vždy jsem měl sklony ke psaní, už v minulosti jsem přispíval do různých časopisů. Některé mé věci ale celé roky ležely v šuplíku. Pak jsem si řekl, že citáty vydám ke svým 60. narozeninám, které jsem měl vloni. Citátů ale bylo málo, tak jsem je doplnil svými básněmi,“ nastínil vznik sbírek autor, který tvoří pod pseudonymem Karel Borfort. Zároveň slíbil třetí knížku.