Penny Market v Klatovech má zřejmě strach z konkurenčních cen. Jak jinak si vysvětlit, že již podruhé neumožnil Klatovskému deníku porovnat ceny svých výrobků s ostatními supermarkety ve městě.

Tzv. cenovou sondu dělá Klatovský deník již několik let. Pravidelně při ní pro své čtenáře porovnává ceny zboží ve čtyřech supermarketech, které se stejně jako druhy zboží střídají. Už podruhé za sebou ale byla spolupracovnice Deníku, která si v klatovském Penny Marketu opisovala ceny vybraných výrobků, vykázána. „Řekli mi, že si to nepřejí a že mám odejít,“ vysvětlila, proč do redakce nemohla dodat požadované srovnání.

Na takové jednání ale nemá podle advokáta supermarket právo. „Neexistuje žádná zákonná úprava, která by jim umožňovala novináře nebo kohokoli jiného vykázat. Jde o místo veřejnosti přístupné a já jako spotřebitel mám právo na to, abych zvážil, zda s nimi kupní smlouvu na daný druh zboží, a to je kupní smlouva, byť uzavřená mlčky, uzavřu, či nikoli,“ tvrdí klatovský advokát Jiří Nejdl.

V klatovském Penny Marketu důvod, proč cenovou sondu neumožnili, vysvětlit nedokázali. Zástupkyně vedoucí uvedla, že ona nic nezakázala, a odkázala nás na vedoucí. Ta je ale na dovolené a údajně se s ní není možné spojit, neboť má vypnutý telefon. Vysvětlení se nám nedostalo ani na centrále. Mluvčí David Kolář nedokázal minulý týden vysvětlit, proč klatovské Penny sondu neumožnilo, ale přislíbil, že pokud se situace bude opakovat, důvody vysvětlí. Situace se opakovala, mluvčí však ve středu ani ve čtvrtek nezvedal mobilní telefon.