Město Klatovy se rozhodlo, že tuto část hojně navštěvovanou zatraktivní a vybuduje tam workoutové a herní prvky.
„Lidem, kteří se chtějí ve volných chvílích protáhnout a trochu si zasportovat v přírodě, bude sloužit nový systém 14 stanovišť. Možná si ještě někteří lidé vzpomenou na různé cvičící prvky, které tam kdysi stávaly u cest, postupem času však sešly a byly odstraněny. Nyní jsme se k této myšlence vrátili a rozhodli se prvky pro různé cviky nově instalovat,“ uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Město připravilo projekt s názvem „Zvýšení atraktivnosti lesoparku Hůrka“, na který dostalo dotaci z Programu rozvoje venkova v rámci první výzvy, jež vyhlásila MAS Pošumaví, z. s. Město nedávno vybralo dodavatelskou firmu, která cvičící prvky instaluje v dubnu. Stanoviště budou rozmístěna po celém lesoparku Hůrka. Najdete je při cestě ke kostelu sv. Martina z Máchovy ulice, na prostranství s výhledem za kostelem, na cestách, které vedou ze všech směrů k vrcholu i u upravené zříceniny kostela sv. Anny. Cvičící zařízení budou určena pro celou rodinu.

„Jednotlivá zařízení budou vytvořena převážně ze dřeva tak, aby zapadla svým vzhledem do lesa. Půjde například o dvojitou lavici pro posilování břišních svalů, jakési schody pro posilování nohou a koordinaci držení celého těla, chybět nebude ani sestava bradel, žebříku a hrazdy, trojkladina, trojhrazda, šplhací sestava, kolotoč, houpací lávka či fitness židle pro posilování svalů horní poloviny těla a strečinková cvičení celého těla. Na vrcholu pak bude pro děti sestava pro šplh a lezení a dřevěný stojan na kola. Věřím, že tato novinka zpestří nabídku volnočasových aktivit ve městě a bude hojně využita,“ sdělil Kříž.

Náklady jsou ve výši 810 000 Kč včetně DPH a dotace od MAS Pošumaví je stoprocentní.

Ilustrační foto
Němci otevřou Dračí jeskyni