Naposledy tam byl před několika dny v klatovském HIFIKLUBU na besedě s názvem Moje literární lásky. V pořadu se povídalo nejen o literatuře, ale i o poezii. Luděk Munzar nezapomněl svým posluchačům a čtenářům Deníku připomenout ani svůj vztah ke Klatovsku.

„Já jsem Klatovy a Pošumaví znal už jako student a voják. Měl jsem takovou tu studentskou vojnu, kdy jsem po druhém a čtvrtém ročníku musel na vojenskou službu. Tu jsem sloužil tady na Šumavě v Zelené Lhotě za Nýrskem. Vzpomínám si, že jsem několikrát musel služebně do Klatov a tehdy jsem toto městečko s Černou věží viděl poprvé. Pak jsem tu byl několikrát s divadlem a později na různých besedách. A protože mi tady bylo vždycky příjemně a mile, vracím se sem znovu a rád," řekl Munzar. Ke Klatovsku má ale vztah i jeho manželka, herečka Jana Hlaváčová. „Ta jako holka utekla s maminkou z nebezpečné Prahy ke známým sem na Šumavu, a tak nějakou dobu byly v Nalžovských Horách. Často na tuto dobu vzpomíná," pokračuje Munzar.

Tomu se prý po herectví a režii nestýská. „Užívám si důchodu a života. Já se ve svém životě neflákal, nahrál jsem se dost, a tak teď dělám jenom to, co mě baví. Čtu poezii a poslouchám krásnou vážnou hudbu. Ta uklidňuje," dodal herec.