Stejně jako po celé České republice i na Klatovsku lidé žijí hokejovým mistrovstvím světa. Někteří si napínavý souboj Čechů a Slováků užijí v pohodlí domova, jiní při pivě v restauracích a někteří v ulicích měst.

Klatovy pro tuto příležitost připravily možnost sledovat zápas na velkoplošné obrazovce. „Sobotní a případně nedělní přenos hokeje, pokud se Češi dostanou do finále, se bude pouštět na nové velkoplošné projekci, která je umístěna nad vchodem do kulturního domu," informoval místostarosta Klatov Jiří Štancl.

Plné restaurace

Nic podobného neplánují v Sušici ani v Horažďovicích. Restaurace, hospody, sport bary však ožijí všude. „Máme v restauraci televizi, takže určitě hokej sledovat budeme. Čím dále postupujeme, tím více se sem chodí dívat lidí," uvedl provozovatel restaurace Sokolovna v Sušici Jan Patlejch.

„Sledujeme tady hodně sportovních přenosů, jsme taková sportovní restaurace a mistrovství v hokeji určitě nevynecháme," potvrdil provozovatel restaurace Bouchalka v Sušici Vladimír Dobšovič.

Pokud budete chtít fandit v kolektivu v Klatovech, tak můžete přijít například do restaurace Švejk, pizzerie Piccolo, Lucky baru, herny Gladiátor a dalších.

Fandí všichni

Mistrovství si nenechá ujít ani trenér druholigových hokejistů SHC Klatovy Radek Mužík. „Samozřejmě český tým na mistrovství sleduji a fandím. Zatím jsem plný emocí ze zápasu se Švédy, naši kluci zahráli super a zaslouženě vyhráli. Budeme mistry světa! Slováky porazíme a finále vyhrajeme. Na semifinále se chystám asi zase někam do hospody, teď proti Švédům jsme byli fandit jenom s Honzou Topinkou, ale jinak chodíme s kamarády a s hokejisty. Bylo by super, kdyby byla někde v Klatovech velkoplošná obrazovka, vzal bych syna a vyrazili bychom, ale když nebude, nějaká televize se vždycky najde," řekl Deníku Mužík.
Většina fanoušků sází na to, že Češi Slováky porazí. „Hokej sleduji. Semifinále uvidím doma a myslím, že bychom přes Slováky mohli přejít," odhadl David Toušek z Běšin.
Hromadné fandění si nenechají ujít Daniel Brož a David Pešek ze Sušice. „Myslíme, že vyhrajeme na nájezdy. Fandit budeme s kamarády v hospodě," shodli se oba.
Do ulic vyrazí Klatovan Tomáš Doubrava. „Těším se na to, že v případě výhry našich vyjedeme do ulic s auty a budeme oslavně troubit. Myslím si, že kluci to dokážou a budeme mistři," věří českým hokejistům Doubrava.
Rozhodující boje šampionátu nechávají relativně v klidu jen policii. „V minulosti při podobných utkáních nedocházelo ze strany občanů k žádným výtržnostem, kvůli nimž by policie musela zasahovat, proto ani letos nepřipravujeme žádná mimořádná opatření," vysvětlila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.