„Veteráni se budou sjíždět do kempu v Běšinech již od pátku. Vše ale odstartuje v sobotu, kdy je připraven opravdu bohatý program. Kromě výstavy vozidel a motocyklů je připravena i spanilá jízda účastníků regionem,“ zve za organizátory Jiří Krejčí z Historic clubu PAMK Klatovy.
Návštěvníci akce budou mít i tentokrát co obdivovat. „Nejstarším vozidlem bude Ford T z roku 1914, návštěvníci uvidí vozidlo Laurin a Klement z roku 1924, bude tady Praga piccolo, zajímavým autem je Metnis z roku 1929 a mnohé další. Co se týče předválečných automobilů a motocyklů, obě kategorie budou zastoupeny zhruba třiceti kusy. Z motorek budou zajímavé Praga 505 B, ČZ, Jawa, ale třeba i šlapací motocykl Dürkopp, na kterém pojede jedna německá slečna, která pochází z významné veteránské rodiny. Bude tady také tříkolka pro invalidy z roku 1948, velorexy a samozřejmě i poválečná vozidla, Škoda tudor a další,“ pokračuje Krejčí.

„V sobotu v 10 hodin odstartuje jízda Klatovskem. Trasa povede tentokrát z Běšin na Velhartice, Kolinec, Mochtín až do Klatov na Erbenovo náměstí, kde bude přestávka a kde si budou moci lidé vozidla prohlédnout zhruba od 11.45 do 15 hodin. Poté se bude pokračovat v jízdě přes Janovice a Strážov zpět do Běšin. Tam už bude připraven program ve formě různých soutěží, jako startovaní pomocí kliky, zastavení na přesnost, jízda zručnosti. Vše zakončí společenský večer s hudbou,“ doplnil informace hlavní organizátor jízdy. Přípravy na tuto motoristickou akci trvají podle organizátorů zhruba od podzimu. Vše ale vrcholí v lednu a únoru, kdy jsou dokončeny motoristické kalendáře a kdy se již rozesílají soutěžní propozice.

„Tato akce je závislá především na podpoře sponzorů a přátel motorismu. Bez jejich peněz bychom nemohli spanilou jízdu organizovat. Dotace na motorismus takřka neexistují. Proto děkujeme všem, kdo nám jakýmkoliv způsobem pomáhá,“ řekl Krejčí. Organizátoři věří, že počasí vydrží i o víkendu. Za deštivého počasí bychom řadu exponátů v Běšinech a na spanilé jízdě nemohli ani vidět.

ČTĚTE TAKÉ:

FOTOGALERIE: Jízda Klatovskem 2009