„Pořádal jsem časovku dvojic s loňskou výjimkou, kdy závodila družstva. Před sezonou se vedení ŠUAC rozhodlo, že by chtělo kvůli rovným podmínkám nahradit časovku dvojic časovkou jednotlivců, aby každý jezdec jel sám za sebe. Proto se letos jela časovka poprvé jako časovka jednotlivců,“ vysvětlil důvod změny hlavní pořadatel závodu Jan Malát z Cykloservisu Malát, jehož dresy můžete v závodech ŠUAC pravidelně vídat.

K této změně se váže i další novinka letošního ročníku. A tou byla změna místa závodu. „Chtěl jsem letos pro závodníky nachystat hodně těžkou trať a tu jsem našel na Strážovsku. Na trase byly dva těžké kopce, v Děpolticích a cílový na Blatech,“ vypíchl Malát náročné úseky 25 km dlouhé časovky, která ale měla původně měřit ještě o dva kilometry více. „Mělo se startovat od fotbalového hřiště ve Strážově, ale museli jsme start posunout kvůli opravě silnice, na které byly nasypány ostré kamínky, což není dobré pro auta ani pro nás cyklisty,“ vysvětlil Malát.

Požár včelích úlů v lese u obce Liščí.
Na Klatovsku hořela truhlárna, včelí úly i tráva v příkopu

Na startu se sešlo 45 cyklistů, mezi nimiž tentokrát nebyla ani jedna žena. Z vítězství v absolutním pořadí se radoval Kamil Ackermann z Axon Sport Teamu, který se jako jediný dostal pod 40 minut. Druhé místo vyjel Miroslav Pechouš a třetí skončil Jakub Vyplel z Author Teamu Stupno.

„Měl jsem zde tři jezdce až z jižních Čech, což byl i druhý v pořadí Míra Pechouš, ale mohlo by si přijít zazávodit více cyklistů z Klatov, o kterých vím, že jezdí na silničních kolech. Jako vždy jsem byl rád, že vyšlo počasí a nikomu se nic nestalo,“ uzavřel Malát.

Klatovská časovka jednotlivců 2017

Trasa: Strážov – Děpoltice – Dešenice – Milence – Nýrsko – Janovice nad Úhlavou – Opálka – Blata.
Délka trasy: 25 km
Absolutní pořadí: 1. Kamil Ackermann (Axon Sport Team) 39:25,35 min, 2. Miroslav Pechouš 40:22,88 min, 3. Jakub Vyplel (Author Team Stupno) 40:29,40 min, 4. Martin Hrach (Axon Sport Team) 40:45,27 min, 5. Kamil Ježek (CK Kramolín) 41:07,45 min.
Vítězové jednotlivých kategorií jezdců registrovaných v ŠUAC: 18 – 29 let: Tomáš Zítek (Kovo Belfín) 42:53,83 min. 30 – 39 let: Jakub Vyplel (Author Team Stupno) 40:29,40 min. 40 – 49 let: Kamil Ackermann (Axon Sport Team) 39:25,35 min. 50 – 59 let: Pavel Kopáč (Axon Sport Team) 41:44,01 min. 60 let a více: Jaroslav Kalousek (Cykloservex-Medila) 50:47,47 min.