Vzpomínkové akce jsou přichystány u příležitosti 270. výročí narození Václava Matěje Krameria a 170. výročí narození Jaroslava Vrchlického. Ve čtvrtek 9. února se od 15 hodin uskuteční pietní akce u pamětní desky Jaroslava Vrchlického na Obchodní akademii a pamětní desky Václava Matěje Krameria na ZUŠ, kde budou položeny květiny.

Od 18 hodin se rovněž ve čtvrtek bude konat ve společenském sále městské knihovny přednáškový večer u příležitosti významných výročí. Součástí budou přednášky Jiřího Hubáčka (FF UK) Václav Matěj Kramerius – rozhodně nejen novinář a Michala Topora (Institut pro studium literatury) Biografie a dílo: Jaroslav Vrchlický a literárně-historický význam jeho klatovské epizody.

Ilustrační foto
Běžkaři mohou nově dárcovskými SMS podpořit i úpravu stop v okolí Čerchova

Prohlédnout si návštěvníci mohou rovněž doprovodné panelové výstavy Václav Matěj Kramerius 1753–1808 a Jaroslav Vrchlický 1853–1912, které jsou k vidění do 24. března na schodišti Městské knihovny v Klatovech.

V sobotu 11. února se pietní akty uskuteční také v Praze u hrobů osobností, ve 13 hodin Olšanské hřbitovy – pietní akt u hrobu Václava Matěje Krameria, v 15 hodin Vyšehradský hřbitov – Slavín – pietní akt u hrobu Jaroslava Vrchlického.