Čtenáři známkovali vedení města v oblasti doprava a dopravní dostupnost včetně infrastruktury, cyklistika, chodci. Zde by se dalo říci, že si město vede velmi dobře, ze 400 respondentů mu dalo 41 % jedničku, průměr ale vyšel na 2,53. Hodný učitel by tak přimhouřil oko a dal dvojku.

Druhou oblastí je bytová politika – jak dostupné jsou byty a domy ve vašem městě. Zde už byly známky horší, průměr vyšel na 3,26, jedničku ze 378 hlasujících dalo 32 %, ale pětku 43 %.

Kompletní výsledky ankety        najdete ZDE.

Ve třetím případě čtenáři známkovali vytváření bezpečného místa pro život bez nebezpečných oblastí. Zde se dá říci, že město prošlo dobře. Průměr byl 2,82. Jedničku dalo 38 % hlasujících, pětku 17 %.

Nejlépe si vedení radnice vedlo v oblasti zaměřené na podporu vrcholového i mládežnického sportu včetně dostatečných sportovišť. Tady oznámkovalo jedničkou 39 % čtenářů, dvojkou 27 %. Celkově tak dostalo město dvojku.

A jaký má názor na vysvědčení od obyvatel starosta města Rudolf Salvetr? „Každý pohled a každá zpětná vazba od Klatovanů jsou pro nás důležité. Upozorní nás nejen na to, co je trápí, ale vypovídají i o tom, co považují za dobré a co je třeba dál rozvíjet. I proto s výstavbou obchvatu přibudou další úseky cyklostezek propojující Klatovy s integrovanými obcemi. Pokračovat budeme též v cílené podpoře sportovních a kulturních aktivit. Ne vše má a může zcela ovlivnit město. Nezbytné však je, aby v daných věcech spolupracovalo s těmi, kdo je mají ve své gesci. Proto jsem velmi rád za spolupráci s Policií ČR, jež má daleko širší pravomoci při zajišťování pořádku a bezpečí ve městě a její součinnost s městskou policií je prostě nezastupitelná,“ uvedl starosta a dodal: „Přestože výstavbě bytů se intenzivně věnují soukromí investoři a je to jejich prvotní náplň činnosti, rozšíříme i nabídku městského nájemního bydlení. Zanedlouho budou za tímto účelem dokončeny více než tři desítky městských bytů v bývalé vojenské ubytovně.“

Redakce Deníku nechala ve všech krajích České republiky oznámkovat čtenáře, jak jsou spokojeni s tím, jak si největší města regionu vedou ve čtyřech důležitých oblastech samosprávy: dopravě, bytové politice, bezpečnosti a podpoře sportu. Tady jsou výsledky letošního vysvědčení za naše okresní město. Jde o průměrnou známku čtenářů, nikoliv o názor Deníku. Toto vysvědčení není hodnocením redakce, ale internetových čtenářů deniku.cz a jeho regionálních webů. Redakce si uvědomuje, že kvůli současným náladám ve společnosti může být kritičtější, a že je jen sondou do pocitů společnosti v daném regionu a nedělá si ambice na komplexní analýzu.

Čtenáři v anketě známkovali radnice okresních měst v západních Čechách.Čtenáři v anketě známkovali radnice okresních měst v západních Čechách.Zdroj: Deník