"Nosila jsem roušku už před zákazem, takže mi to nedělá problém. Je to přece pro nás, když chceme, aby tohle vše brzy skončilo," řekla Klatovanka Lucie Cibulková.

Ne všichni to tak ale měli. Ještě před nařízením vlády nebyl problém potkat lidi, kteří chodili venku bez roušky, bohužel šlo především o seniory, v druhé řadě o mládež. Nyní už ale i tyto skupiny bez roušky nevyjdou.

Ale samozřejmě existují i výjimky a na ty se zaměřila městská policie, která je upozorňuje. "Naše hlídka jela k Bille, kde se nacházela skupina lidí bez přístřeší, neměli roušky, ale po upozornění strážníků si je nasadili a místo opustili. Takto upozorňujeme všechny, kteří porušují nařízení," řekl vedoucí městské policie v Klatovech František Kacerovský.

Lidé ze Šumavy se bojí, že přijedou chataři, chalupáři a turisté, zejména z Prahy, a přivezou nebezpečný virus. Takto vypadalo ve čtvrtek parkoviště v Modravě.
Pražáci, nejezděte, máme strach, žádají lidé chalupáře na Šumavě i jinde

Dalšími, u kterých musela "zasáhnout" městská policie, byli popíjející lidé u jednoho z obchodů. I tam došlo na upozornění a po něm si roušky nasadili.

Stejně preventivně upozorňuje i státní policie, když vidí někoho bez zakrytí obličeje.

Zdá se, že i procházky lidé vynechali a jsou více doma. Místa, která byla vždy plná obyvatel, jsou nyní prázdná. Náměstím prochází minimum lidí, více se jich dá potkat třeba na Hůrce, kam chodí na procházku do přírody.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník