"Jsem rád, že lidé přišli na 12. ročník Klatovského klášterního bazaru. Letos jsme ho udělali nově v Divadelní ulici. Ve stejný den začínaly na náměstí také adventní trhy. Líbila se nám možnost propojit obě akce, aby lidé mohli přecházet z jednoho místa na druhé. Během bazaru hrála kapely Štreka a vystoupily děti z Domu dětí a mládeže," uvedl místostarosta Klatov Martin Kříž.

Město spolupořádalo akci společně s Rotary Clubem Klatovy, Klatovským okrašlovacím spolkem a DDM Klatovy. Výtěžek byl určen pro Městský ústav sociálních služeb města Klatovy. "Výtěžek půjde na nakoupení aktivizačních pomůcek pro seniory v našich domovech v Klatovech a v Újezdci. Myslím, že pomůcky využijí a seniory potěší," dodal Kříž.

O bazar byl velký zájem, po celou dobu se tam střídali lidé, kteří nakupovali různé zboží ve stáncích. Někteří jen postrádali dražbu, která bývala součástí. "Dražbu jsme nedělali letos ani v posledních dvou letech. Nastavili jsme to nyní tak, že všechny výrobky prodáváme za pevnou cenu," vysvětlil místostarosta.

Ilustrační foto
Policie v Klatovech řeší poškození tří vozidel, vloupání a krádež drahého vozu