Před začátkem soudu se totiž omluvil muži, jehož okradl, uhradil mu škodu a ještě soudu slíbil, že se bude chovat lépe.

Marek J. stanul před klatovským soudem kvůli tomu, že se společně s kamarádem Vladimírem V. vloupal vloni v noci ze 3. na 4. července na parkovišti v Sušici do VW Golf, ze kterého si odnesli doklady majitele, nádržku osvěžovače vzduchu a především platební kartu. „S její pomocí pak u různých bankomatů ještě během noci vybrali částku celkem 20 000 tisíc korun,“ uvedl v obžalobě státní zástupce.

Elegantně oblečený mladík, jemuž hrozí až dvouletý nepodmíněný trest, nejprve odkázal na svoji výpověď, kterou učinil v létě na policii. Té tehdy řekl, že v minulosti bral drogy a že se do auta skutečně vloupal, a to za použití příborového nože.

„Peníze jsem potřeboval na výherní automaty,“ doplnil nyní před soudem Marek J. a dodal, že všeho lituje. „Uvědomil jsem si, že v životě dělám něco špatně, a odjel jsem na Nový Zéland, kde jsem se živil sběrem ovoce. Letos jsem se vrátil, pracuji u svého otce, který podniká, a dálkově studuji církevní gymnázium,“ prohlásil mladík, jenž na místě zaplatil poškozenému Jiřímu F. zbývajících 2000 korun a společně s Vladimírem V. mu tak uhradil celou škodu. Jiří F. peníze přijal a navíc řekl, že sám má šest dětí, takže chápe, že se může něco stát.

U Marka J. však nejde o první střet se zákonem, v rejstříku má již několik trestů. Několikrát vnikl do restaurace v Příchovicích, kde odcizil různé věci a peníze, povozil se v cizím voze a dokonce i vlastní matce sebral platební kartu, s jejíž pomocí si přilepšil o 20 000 korun. Naposledy byl v Plzni odsouzen ke 12 měsícům odnětí svobody s odkladem na tři roky. Právě tento spis však ke klatovskému soudu včas nedorazil, a tak muselo být líčení odročeno.