„Na kině je hotova už velká část stavebních prací, v podstatě se dělají dokončovací práce. V sále se vše připravuje na to, aby už mohly být osazeny sedačky, tak aby v co nejbližším čase mohli pracovníci začít instalovat kinotechnologii. Zvenku se natahuje fasáda z tahokovu, která je nejvýraznějším architektonickým prvkem celého kina. Tento návrh zpracoval architekt Pavel Lejsek," informovala investiční technička Městského úřadu Sušice Dagmar Nováková.

Práce se dokončují podle plánu. Otevření kina se plánuje na konec září. Připravuje se ve slavnostním stylu ve spolupráci s městským kulturním střediskem, které bude mít poté kino v nájmu.

Ani stavba komunitního centra není pozadu. Tam je v současné době co nejvíce pracovníků, aby se vše stihlo podle plánů. „Nyní by se mělo začít s exteriéry a s venkovními úpravami. Na části stavby už jsou hotové omítky, malby i venkovní fasáda. V podstatě se tam také dělají dokončovací práce. Rozbíhají se jednání o budoucím provozu, o stěhování knihovny, což nebude jednoduchá záležitost, takže už se to domlouvá nyní. Během září by se do budovy mělo stěhovat středisko volného času a během října knihovna," sdělila Nováková, která dodala: „U komunitního centra se nyní začne kopat také venku, což někdy bývá otazník, na co tam můžeme narazit. Ale jinak i tady jdou práce podle plánu."

Lidé v Sušici už se na nové kino těší. Nyní jim tam schází. „Už aby bylo kino znovu otevřené. Rádi jsme do něj chodili a teď nám to schází. Těšíme se, že nyní bude krásnější a kvalitnější. Jsme zvědaví, jaké to tam bude," řekla Deníku Denisa Jelínková ze Sušice.