Vánoční svátky jsou pryč, ale kilogramy po vánočním cukroví, smažených řízcích, salátech a chlebíčkách zůstaly. Někteří lidé žijí spokojeně dál, ale jiným pohled na váhu způsobuje závratě. Variant, jak se kil zbavit, je několik. Někdo volí cvičení, jiní dietu.

Stále populárnější je například krabičková dieta. „Po Vánocích se nám začalo hlásit více lidí. Převážně ženy, ale ani muži nezůstali pozadu. Očekáváme, že ještě více jich bude v únoru. Naše dieta spočívá v tom, že připravujeme každý den pět porcí jídla, ve kterých jsou spočítány kilojouly tak, aby se po nich hublo. Pro ženy obsahuje denní jídlo pět tisíc kilojoulů pro muže sedm tisíc kilojoulů. Jídelníčky a vše, co s tím souvisí, nám připravila plzeňská dietoložka Lenka Luhanová. Funguje to tak, že klientům každý den rozvážíme jídlo domů nebo do práce, jak si přejí. Nyní jsme začali nově vařit i na víkendy,“ informovala klatovská provozovatelka krabičkové diety Jana Kolářová.

Ne každý však vydrží držet diety, někteří si raději protáhnou tělo a vypotí kilojouly ve fitcentrech nebo posilovnách. „Začínáme mít plné fitko, chodí i v neděli, což není obvyklé. Hodně z návštěvnic má novoroční předsevzetí, tak doufám, že jim to dlouho vydrží, což je u většiny problém. Většinou po pár měsících skončí. Po vánočním přecpávání ženám doporučuji rolletic na vyčištění organizmu, na lymfu, aby se pročistily, čímž nastartují metabolismus a urychlí spalování. Připraví si tak tělo na fyzickou zátěž a pak se mohou vrhnout na klasickou posilovnu,“ poradila provozovatelka klatovského fitcentra Miloslava Haidingerová.

Více si o krabičkové dietě i fitcentrech přečtete v úterním Klatovském deníku