„Rezervace už máme, dokonce už rozesíláme i poukazy, protože zákazníci, pokud zaplatí do konce dubna, mají slevu. Obsazená už je polovina sezony, možná už i dvě třetiny. Poslední čtyři roky je to s návštěvností stejné, dříve bylo sice lidí více, to jsme měli chatky narvané, ale i tak si myslím, že je zájem velký. Udělali jsme nějaké rekonstrukce a na dalších menších opravách ještě budeme pracovat,“ řekla recepční Eurocampu Běšiny Jaroslava Dubská.

V některých kempech připravují pro návštěvníky novinky. „Nějaké rezervace už máme, řekla bych, že asi tak do jedné třetiny je sezona zaplněna,“ informovala o Autokempu Valcha účetní Martina Kotlanová, kterou doplnil starosta Zavlekova Vladislav Vaňourek. „Minulý rok jsme zde měli sraz motorkářů, tak říkali, že by přijeli i letos, ale zatím to není jisté. Nově bychom chtěli v kempu udělat hřiště na plážový volejbal a nové přípojky na elektřinu. Plány máme i na nové sociální zařízení, ale zatím na to není dostatek peněz. Návštěvnost oproti předchozím roků klesla, jezdívalo o hodně více lidí. Poslední dva roky je to tak nastejno, máme spíše stálou klientelu, která jezdí každý rok. Nechávají si zde karavany i přes zimu,“ informoval Vaňourek.

„Myslím si, že to lidé nechávají na poslední chvíli, protože už vlastně není taková doba, že jsou přesně určené dny, kdy si lidé mohou vzít dovolenou. Rezervace už nějaké samozřejmě máme, ale nejde to přesně vyčíslit v jaké míře. Třeba bungalovy už jsou na letní měsíce téměř obsazené. Jezdí sem i stálá klientela, která je zde každý rok. Připravujeme i nějaké novinky, jako například lepší vybavení v bungalovech, chceme obnovit dětské hřiště, aby se dětem více líbilo,“ sdělila recepční z Autokempu Annín u Sušice Jitka Burešová.

Stejný názor má i Josef Drobný z kempu Jitřenka v Sušici, který zaznamenal menší pokles, ale vrací se do jeho kempu stálí klienti, tak o naplnění kapacity strach nemá.

Někteří lidé jsou poučeni a už mají objednáno, ale najdou se i tací, kteří si chaty předem nerezervují. „Vždy jsme nechávali objednávání chatky na poslední chvíli, ale minulý rok se nám to vymstilo, neboť už v dubnu bylo všude plno. Takže letos máme zarezervováno už teď a také už byla polovina míst plná,“ řekla Kateřina Málková z Janovic nad Úhlavou.

„Neobjednáváme si chatku dopředu. My raději jezdíme po celé republice a každý den spíme někde jinde. Buď tam chatku seženeme, nebo spíme pod stanem. Tohle mi připadá jako ideální dovolená, nevydržel bych na jednom místě třeba týden,“ vysvětlil Dominik Nový z Klatov.