KEMP ANNÍN UZAVŘEN ZE DVOU STRAN

Zásadně se oprava silnice dotkne kempu Annín, který má příjezd přímo z uzavřené silnice. Obávají se tam letošní sezony. „Hodně nás oprava silnice ovlivní, protože konkrétně my jsme uzavření od Hartmanic i od Kašperských Hor. Pro nás to bude mít velký vliv na návštěvnost, lidé si to hodně rozmyslí, sem jet. Přes léto má být uzavírka sice částečná, ale stále to bude omezení a auta budou stát fronty. Kvůli kousku pak najedou spoustu kilometrů, aby se někam dostali. Pro nás to tedy bude velká komplikace. Ukáže to čas, ale určitě víme, že to bude problém,“ řekla za kemp Annín Jitka Burešová.

MUSÍME TO VYTRPĚT

Další kemp, který se nachází na této trase je Radešov, čili na samém konci uzavírky. Tam jsou s uzavírkou smíření. „Do hlavní sezony by to mělo být částečně zprůjezdněné. Myslím, že už si lidé na objížďku zvykli i chalupáři. A co se týče turistů, tak si myslím, že ten kdo chce přijet, tak přijede. Objížďky jsou všude, už to není nic neobvyklého. Důležité je, že budeme mít nové silnice, protože její stav už byl katastrofální. Chceme něco nového, tak pro to musíme také něco vytrpět. Je to ale samozřejmě problém, do Sušice se dostáváme za dvojnásobný čas po různě kvalitních silnicích. V závěru ale budeme mít hezkou širokou silnici, což bude určitě přínos,“ řekl starosta Rejštejna Horst Hasenöhrl.

ZLEPŠÍ PROGRAM

Uzavřená silnice je rovněž příjezdovou komunikací k památkám. Například ke kostelu sv. Mořice na Mouřenci u Annína. „Zatím jsme uzavírku na návštěvnosti nepocítili, protože ještě není hlavní sezona, ale trochu se obáváme, že se podepíše na návštěvnosti letních koncertů. Musíme proto připravit takový atraktivní program, aby lidem stálo za to uzavřené úseky objet,“ řekl průvodce na Mouřenci Lukáš Milota.

OBJÍŽĎKA JE VÝHODA

Naopak pro hrad Kašperk by objížďka mohla být výhodou, jelikož objízdná trasa vede okolo parkoviště hradu. Menší návštěvnosti se tak neobávají. „Myslím, že nás to negativně asi neovlivní, zda pozitivně, to se uvidí. Zvýšená průjezdnost je především o víkendu, uvidíme, jaká bude sezona,“ řekl kastelán Kašperku Zdeněk Svoboda.

Úplná uzavírka silnice Dlouhá Ves – Radešov by měla trvat do 28. června, poté bude částečně otevřena. Celková oprava ale potrvá osmnáct měsíců. V Hartmanicích je uzavírka plánována do 20. září.