VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kempy jsou zatím ještě prázdné

KLATOVSKO /AKTUALIZOVÁNO - foto, video/ - Redaktoři Klatovského deníku vyjeli do několika náhodně vybraných kempů na Klatovsku, aby zjistili jaká je letošní návštěvnost, jaké služby kempy nabízejí ajaké jsou ceny i hygiena v zařízeních

17.7.2008
SDÍLEJ:

LUDVÍK POUZA
DAVID KOJAN


Klatovsko/ Je úterý 15. července, 8.40 hodin ráno. Teploměr ukazuje kolem 17 stupňů Celsia. Po několika dnech dešťů je konečně jeden z lepších dnů. Nasedáme do vozu Škoda Fabia vyzbrojeni diktafony, fotoaparáty a kamerou a vyrážíme od naší redakce na cestu po kempech a vodáckých tábořištích. Jedeme směr Horažďovice.


HNAČOV 9.05


U vchodu nás vítá příjemná recepční Ivona Vokounová, která nám ráda a ochotně sděluje všechny potřebné informace.
„Chatky tu máme kompletně obsazené. Je jich tady zhruba 30 s kapacitou asi 120 osob. Se stany je to slabé. V posledních dnech hodně pršelo, a tak pod stany přijeli jen opravdoví dobrodruzi. Náš kemp se zaplňuje většinou až na víkend,“ popisuje recepční.


Ceny za umístění stanů, vozidel a přívěsů v areálu:
Chata Gizela 4 lůžka/ 480 korun/ den, stan pro 2 osoby 35 Kč/ den, stan pro 3 osoby 45 Kč/den, stan pro 4 osoby 55 Kč/den, rodinný stan 80 Kč/ den. Za osobní automobil dáte 40 Kč/ den. Cena za ubytování: dospělá osoba 35 Kč/ den, pes 60 Kč/ den.


V areálu kempu je pro rekreanty k dispozici restaurace s příznivými cenami, kiosek s čerstvým pečivem i uzeninami, hygienickými potřebami. K dispozici zde je půjčovna lodiček, půjčit si tu můžete míče, sítě na volejbal a nohejbal, pronajmout si můžete ledničku.


V areálu je v dobrém stavu sociální zařízení, které během naší návštěvy bylo čisté a udržované. Také odpadkové koše byly vysypané, po kempu bylo čisto, tráva posekaná. V dobrém stavu byl i koutek pro děti. V kempu byli především stálí návštěvníci, především z Belgie a Holandska a z českých rekreantů převládali návštěvníci z Teplicka a Ústecka.


„Na Hnačově jsme už jako doma. Jsme tu spokojeni, jsou tu fajn lidé. Moc si pochvalujeme zdejší hygienu, ceny i služby. Večery trávíme ve zdejší restauraci, jsme tu spokojeni. Letos jsme tu byli asi pět dnů. Škoda, že nám většinu z nich propršelo, a tak jsme se koupali hned ten první den. Teď, když konečně leze sluníčko, tak odjíždíme,“ svěřují se Dana Holubová a Jiří Brejcha od Nové Hospody v jižních Čechách.


ZAVLEKOV 9.45


„Jen pojďte dál a podívejte se tu, jak ráčíte,“ vítá nás z recepce správce Ladislav Král s manželkou. Vlídné pozvání přijímáme a vstupujeme do areálu, kde jsme moc návštěvníků neobjevili. Pár dětí se tu projíždělo na kole nebo kolečkových bruslích, rodina Beranova využívala volna k hraní stolního tenisu a hospodský René Turek zatím netrpělivě očekává první návštěvníky.


„Letošní rok je zatím hodně slabý, ale hodnotit zatím nic nechci. Třeba bude druhá polovina července nebo srpen mnohem lepší,“ říká Turek.
„Jsme tu jediné zařízení, kde se rekreanti mohou občerstvit. Máme zde nabídku minutkových jídel, ale i pochutiny jen tak k pivu, jako třeba utopence. Nakoupíte tu cukrovinky a objednat si můžete i pečivo, salámy, uzeniny, které každý den do kempu dovážíme,“ popisuje hostinský.


Za smažený sýr s hranolky zde zaplatíte 45 korun, což není příliš vysoká cena. Za chléb tu dáte 30 korun.
K dispozici tu je sociální zařízení, které je sice starší, ale při naší návštěvě čisté a uklizené. Kdo chce, může si sám uvařit v kuchyňce, půjčí mu zde i nádobí. Kdo chce sportovat využívat může hřiště pro všechny druhy sportu.


„Náš kemp využívají hlavně rybáři. Skoro celý rok tu žije Jaroslava Jungová ve svém karavanu. Ta říká, že nám to tu hlídá,“ směje se správce Ladislav Král.


Autokemp Valcha u Zavlekova má kapacitu 156 stanů. Teď jich tady je zhruba patnáct. Karavanů kolem třiceti. Za chatky tu zaplatíte 135 – 460 Kč/ den, za maringotku 330 Kč/ den. Stan do tří metrů čtverečních tu stojí 40 Kč, větší stan 60 Kč a za obytný přívěs zaplatíte například 90 korun.


„Všechno tu jde, jen to počasí se nám nelíbí. Je zima, prší. Je tu restaurace s bufetem, jen ten výběr jídel by tu mohl být širší, ceny jsou průměrné,“ říká Štěpán Fiala, který je v kempu s rodinou.


DOBRŠÍN 10.45


Tábořiště je plné vodáků. Jedni odpočívají po dlouhé plavbě na terase u piva, jiní balí stany a přístřešky a pokračují v cestě dál.
Místo pro táboření tu je vskutku pěkné a příjemné, hospůdka poskytne vyprahlým vodákům potřebné občerstvení za lidové ceny. Dobře a pohodlně se zde nalodíte i vylodíte.


Návštěvníci tohoto kempu byli nadmíru spokojeni. Mnohým jsme jejich pohodičku u vody a oroseného půllitru piva záviděli. Za den a noc zde dospělí zaplatí 30 korun, děti od 3 do 15 let 15 korun. Pes tu stojí 10 korun. Za osobní auto tu dáte 30 korun.


I zde bylo sociální zařízení čisté a dobře udržované.


„Jsme tu spokojeni, a proto tady trávíme většinou tak čtrnáct dnů. Ceny za ubytování i stravování, stav toalet i sprch jsou prostě super,“ říkají shodně zástupkyně rodin Vojnovičových a Borlových z Chomutovska.


Pro mnohé z návštěvníků je tento kemp jen mezizastávkou při vodácké akci.


SUŠICE 11.30


Hned na okraji Sušice, kousek od vlakového nádraží si vybíráme k návštěvě vodácké tábořiště. Nejdříve musíme zdolat kaluže a bahno po vydatných deštích a pak už nás čeká několik desítek dlouhé tábořiště při řece Otavě. Chvilku bloudíme, protože nemůžeme nalézt žádnou recepci. Nakonec nás k ní dovede při plotě velkého dřevozpracujícího podniku ušlapaná cestička. Motorové pily i cirkulárky v sousedství tábořiště a nedaleko projíždějící vlaky sice trošku kazí atmosféru klidu a pohody, přesto i zde můžete prožít zajímavé zážitky. Kemp je přece určen hlavně k vaší zastávce při vodáckém putování.


Dorazili jsme do recepce, kde se nás ujímá jeden z provozovatelů.


Pro návštěvníky tu jsou k dispozici chatky a tábořiště pro stany. „Celý areál jsme převzali letos v dubnu do nájmu od města, a tak jsme letošní sezonu připravovali docela narychlo. Museli jsme dát do pořádku sociální zařízení, zajistili jsme pro návštěvníky občerstvení a připravili další doprovodné služby, jako jsou půjčovny lodiček, raftů a kol,“ říká provozovatel Luboš Švelch.


Zatímco ještě loni měl tento kemp nevalnou pověst, nový nájemce se snaží vrátit tábořišti jeho slávu, oblibu a popularitu.


„Když je hezky, pohybuje se tu 150 - 200 lidí. Když nebude voda, nebudou vodáci. S provozovateli tábořišť a kempů to je stejné jako s provozovateli horských středisek v zimě. Naštěstí zapršelo a tak v korytě voda je,“ říká Švelch.


Do areálu je denně dováženo čerstvé pečivo a uzeniny. K dispozici tu je občerstvení a minutková kuchyně. Půjčit si tu můžete loďky na projížďku do Rabí, Horažďovic či Střelských Hoštic. Za lodičku do Rabí zaplatíte v nabídkovém balíčku 390 korun. Zpět bude loď i vy dovezeny pohodlně vozem. Půjčit si tu můžete také kola za 290 korun na den a nebo rafty s kompletním servisem.


Hezké prostředí u vody se líbí také Michaelu Čápovi. „Je tu hodně místa, což je dobře. Jediné, co mi vadí, je, že jsou tu záchody a sprchy jen u recepce, což je někdy i 150 metrů. Delší otevírací dobu by měl mít i bufet. Moc brzy zavírají,“ říká Čáp.


RADEŠOV 12.00


Recepce zavřená, kemp poloprázdný, jen několik stanů a jejich majitelé v nedohlednu. Máme tedy čas prozkoumat stav sociálních zařízení v areálu. Čisto. Jen odpadky u kontejnerů moc vábně nevypadají. Přesto u jednoho ze stanů oslovujeme rekreanty.


„Jezdíme sem už dvacet let a jsme tu spokojeni. Toalety se uklízejí pravidelně, můžete si zde nakoupit, je tu restaurace. Počasí sem ale mnoho rekreantů letos nepřitáhlo. Snad se to zlepší,“ říká rodina Rosenkrancova a manželé Kontrovi. Ceny v restauraci byly také příznivé, za půllitr točené limonády zaplatíte 15 korun. Dají se tu pořídit i hranolky s řízkem a další minutková kuchyně.


ŽEL. RUDA 13.15


Autokemp Železná Ruda je hned na kraji města. Příjemné prostředí, všude čisto, uklizeno, příjemná obsluha, útulná restaurace, dobře vybavené chatky, čisté sociální zařízení. Bohužel kemp však zeje prázdnotou a na své návštěvníky teprve čeká.


„Pobyt v Železné Rudě je jen pro otužilé,“ smějí se ubytovaní.


Za malý stan dáte 60 Kč, čtyřmístná chatka stojí 700 Kč denně. Poplatek za osobu činí 50 Kč.


V kempu naleznete zhruba padesát rekreantů. Přitom kapacita zařízení je sto stanů a asi dvě stovky rekreantů.


ZÁVĚR


Služby ve všech námi namátkově navštívených kempech byly slušné, hygiena byla dostačující a návštěvníci spokojeni. Přesto provozovatelé zařízení letos teprve na nápor rekreantů čekají. Teď kempy žijí převážně ze stálých klientů, kterým nevadí ani mírné navýšení cen oproti loňsku.
Zpět do redakce jsme přijeli z cesty ve 14.30 hodin odpoledne.


Mapa navštívených kempů:

Ludvík Pouza

David Kojan

17.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě 30 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci v gumárenství a plastikářství VEDOUCÍ ODDĚLENÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Doporučenky budou vyřizovány každý pátek v čase 9:30 - 14:00 hodin., VEDOUCÍ ODDĚLENÍ- SŠ, technického směru výhodou, znalost Aj, ŘP B, znalost práce na PC, SAP výhodou. Náplň práce: vedení výrobního oddělení, tvorba a vedení týmu, zodpovědnost za koordinaci výroby, dodržování prac. postupů a bezpečnosti práce. Své životopisy zasílejte na adresu: zamestnani@noverasteam.com. Pracoviště: Novares cz janovice s.r.o., Rozvojová zóna, č.p. 555, 340 21 Janovice nad Úhlavou. Informace: Helena Pliešovská, +420 725 596 005.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách UČITEL/KA ANGLICKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: stravování, FKSP, První kontakt pouze emailem: Ing. Vladislav Smolík, smolik@sszp.kt.cz. Pracoviště: Střední škola zemědělská a potravinářská, klatovy, národních mučedníků 141, Národních mučedníků, č.p. 141, 339 01 Klatovy 1. Informace: Vladislav Smolík, +420 376 326 262.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov STAVEBNÍ DĚLNÍCI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: POŽADUJEME: řidičský průkaz sk. B, časová flexibilita, První kontakt telefonicky, e-mailem.. Pracoviště: Rynostav s.r.o., Pod Kalichem, č.p. 385, 342 01 Sušice 1. Informace: Petr Kodýdek, +420 739 203 696.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 25 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČI - Sušice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: SVÁŘEČ - svářečský průkaz podmínkou, praxe v oboru vítána, vhodné i pro absolventy, Praxe ve svařování metodou 135 MAG (lidově C-očko) a 141 TIG ocelí nebo hliníku výhodou, Bezplatný kurz a zhotovení evropské svářečské zkoušky podle EN9606-1,2, NABÍZÍME: 5 týdnů dovolené, 13. plat, příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní připojištění. Pracoviště: Otavské strojírny a.s. - pracoviště sušice, U Kapličky, č.p. 303, 342 01 Sušice 1. Informace: Miloslava Janoutová, +420 376 334 490.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vladimír Levora.

Galerie Klenová připravuje výstavu Vladimíra Levory

Rekonstrukce fasády plzeňské borské věznice

Borská věznice bude vypadat opět jako novostavba

FOTO: Nacvičovali záchranu seniorů z hořícího domova

Sušice - Hasiči, policisté i zdravotničtí záchranáři zasahovali v úterý odpoledne v penzionu pro seniory v Sušici.

Česká pošta má o víkendu zavřeno

Plzeň – Kvůli plánované provozní údržbě datových center bude mít Česká pošta o víkendu zavřeno.

Kládami, které spadly z náklaďáku, ohrozil řidič další auta

Železná Ruda – Vážné následky mohla mít nehoda, která se stala ve středu ráno u viaduktu ve směru od Železné Rudy na Alžbětín.

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT