Plné ruce práce mají v těchto dnech provozovatelé kempů na Klatovsku. Začátek letošní turistické sezóny se totiž blíží. „V těchto dnech se natírají chatky, opravují se podlahy, čistí se sociální zařízení a upravuje se areál. Provedly se už všechny potřebné revize. Vždyť k nám přijedou první návštěníci již teď o Velikonocích. Je to už tradice. Karavanisté přijedou na jaře a zůstanou tu celou sezonu,“ říká starosta Zavlekova Vladislav Vaňourek.

„Oficiální sezóna začne na Valše 15. června. Ceny za služby zůstávají na stejné výši jako v loňském roce. Za malý stan zaplatíte 40 korun, za velký stan 60 korun, za obytný přívěs 100 korun za chatky od 135 do 460 korun za den,“ pokračuje Vaňourek.

„V současné době máme zpracovaný projekt na nové hřiště, dětský koutek a nové sociální zařízení. Na tyto projekty ale potřebujeme zhruba tři miliony korun. Požádáme tedy o dotaci z prostředků Programu rozvoje venkova ČR – osa IV. Leader,“ dodal starosta Zavlekova.

Na návštěvníky se těší i v autokempu Hnačov u Plánice. „Nyní se pracuje na klasické údržbě areálu. Rádi bychom upravili do začátku sezony také nový povrch hřiště na volejbal, provést jsme museli meliorace protože se nám objevily spodní vody. Postavit chceme i nové dětské hřiště přímo v kempu, které by splňovalo přísné normy. Zastupitelé mně pověřili, abych připravil nějaké cenové návrhy. Platit to budeme z rozpočtu obce,“ říká starosta Hnačova Karel Toman.

I na Hnačově ceny zůstaly oproti loňsku stejné. Za chatku zaplatíte 400 – 480 korun, za stany od 35 do 55 korun, za obytný přívěs zaplatíte 80 korun. „Na sezonu se těšíme. Doufáme, že vyjde počasí. Již v tuto chvíli totiž máme na celé léto stoprocentně obsazené všechny chatky, na květen a červen většinou také. To sem jezdí různé školy. V hlavní sezoně využívajá našeho zařízení především již stálá klientela nejen z Čech, ale i ze zahraničí. Letošní hlavní turistická sezona u nás odstartuje 1. květnem. Vše záleží ale na počasí,“ dodal Toman.